شما اینجا هستید.: خانهمعرفیپارک در یک نگاهواحدهای اقماری

پارک در یک نگاه

آخرین اخبار

24 مهر 1398
گفتگو با بنیان‌گذار استارت‌آپ برتر جشنواره جايزه ملي لجستيك؛ شرکت مستقر در پارک فناوری پردیس
24 مهر 1398
همزمان با حضور مدیران شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند در پارک فناوری پردیس

واحدهاي اقماري


کارخانه نوآوری آزادی

کارخانه نوآوری آزادی، اولین شعبه پارک فناوری پردیس است که با مشارکت دولت و بخش خصوصی در محدوده میدان آزادی تهران تاسیس شده است. این کارخانه با وسعت حدود 18500 مترمربع، یک کارخانه متروکه با نام الکترودسازی آما بوده که طی فرآیند بازسازی، تبدیل به اولین کارخانه نوآوری کشور و اولین شعبه پارک فناوری پردیس شده است. در این کارخانه 10 شتابدهنده و مرکز نوآوری تخصصی در حوزه‌های مختلف مستقر هستند و از تیم‌ها و صاحبین ایده در حوزه‌های کاری تحت پوشش خود حمایت خواهند نمود. در حال حاضر عملیات بازسازی کارخانه در مراحل پایانی خود به سر می‌برد و از اواسط سال 98، فعالیت تمامی شتابدهنده‌ها آغاز شده و ظرفیت حضور بیش از 2000 نفر در فضاهای کارخانه فراهم خواهد بود.

فضای کاری مناسب، خدمات حرفه‌ای کسب ‌وکار، زیرساخت‌های فنی مطمئن، راهنمایی و مشاوره مربیان مجرب، ارتباط با سرمایه‌گذاران و فرشتگان کسب و کار، تداوم هم‌افزایی و یادگیری پس از دوره شتابدهی در یک مکان جغرافیایی متمرکز، از جمله کارکردهای اصلی کارخانه نوآوری آزادی است. همچنین وجود رستوران، کافه، فضاهای استراحت و ورزشی و سایر خدمات رفاهی و ... از جمله دیگر سرویس‌های قابل ارائه به استارتاپ‌ها می‌باشد. دسترسی به شبکه حمل و نقل عمومی شهری (مترو و اتوبوس) و بین شهری (پایانه مسافربری و فرودگاه) نیز از جمله مزایای کارخانه نوآوری آزادی محسوب می‌شود.

تیم‌های استارتاپی پس از طی نمودن فرآیند عضویتو استقرار در کارخانه، مشمول بخشی از مزایای عضویت در پارک بوده و از حمایت‌های مربوطه بهره‌مند خواهند شد. اطلاعات بيشتر در پايگاه اينترنتي كارخانه نو آوري آزادي به نشاني aif.techpark.ir قابل دسترسي مي‌باشد.

کارخانه نوآوری های‌وی

کارخانه نوآوری های‌وی، دومین شعبه پارک فناوری پردیس است که در زمینی به مساحت حدوداً 5000 مترمربع و در حوالی میدان نوبنیاد تهران راه‌اندازی شده است. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، فرصت بسیار مناسبی برای حضور صاحبین ایده و تیم‌های استارتاپی در فضاهای کاری اشتراکی داخل کارخانه فراهم‌شده است و همچنین امکان حضور شتابدهنده­ها، سرمایه­گذاران خطرپذیر و فرشتگان کسب‌وکار، شرکت­های خدمات مشاوره، مربیان و منتورها و افراد آزادکار (فری‌لنسر) نیز میسر می‌باشد.

بر اساس پیشرفت عملیات بازسازی در حال اجرا، در بهار سال 98 تمامی فضاهای کارخانه قابل بهره‌برداری خواهد شد و امکان حضور بیش از 500 نفر فراهم خواهد بود.

فرصت هم‌افزایی بین استارتاپ‌ها، استفاده از خدمات مربیان مجرب، ارتباط با شبکه سرمایه‌گذاران، صندوق‌ها و سرمایه‌گذاری جسورانه، بخشی از حمایت‌های این کارخانه از استارتاپها است. همچنین خدمات و امکانات رفاهی از قبیل کافه، رستوران، اتاق‌های جلسات و... ازجمله مزایای فراهم‌شده برای حضور استارتاپ‌ها در کارخانه نوآوری های‌وی می‌باشد.

تیم‌های استارتاپی پس از طی نمودن فرآیند عضویتو استقرار در کارخانه، مشمول بخشی از مزایای عضویت در پارک بوده و از حمایت‌های مربوطه بهره‌مند خواهند شد.