محیط شهری

آخرین اخبار

02 خرداد 1397
INOTEX 2018، شهر هوشمند زندگی هوشمند
01 خرداد 1397
پارک فناوری پردیس منتخب بنیاد ملی نخبگان و مرکز تعاملات بین‌المللی علمی و فناوری؛

پروژه های در حال بهره برداری


1-مجتمع سراج
2-برج فناوری
3-مجتمع تجاري‌سازي و فن بازار ملي ايران
4-سالن آمفی تئاترساختمان فن بازار
5-ساختمان خدمات كارگاهي و آزمايشگاهي
6-فضای سبز (بوستان دانشمندان)


 
1- مجتمع سراج:
اداري و سالن اجتماعات سراج (130 نفره)، آزمايشگاه مركزي، مركز فناوري سراج
 

Untitled-1.jpg

Untitled-1.jpg

Untitled-2.jpg

Untitled-3.jpg


2- برج فناوری:
برج فناوري پرديس با مساحت 2300 متر مربع به عنوان نماد رشد و توسعه فناوري در سردرب پارك فناوري واقع شده و القا كننده تعالي گرايي و حركت است.
برج فناوري پرديس داراي 9 طبقه برروي زمين و2طبقه زير زمين مي باشد. ارتفاع برج 40متر از سطح زمين است و فونداسيون آن نيزدر عمق 8 متري اجرا شده است. در اين ساختمان كه به شكل مثلث قائم الزاويه مي باشد فضاهايي براي معرفي و نمايش فناوري هاي نوين از جمله فناوري اطلاعات وارتباطات، فناوري نانو، زيست فناوري و ساير فناوري هاي كشور پيش بيني شده است. علاوه بر آن داراي كاربري اداري، اتاق جلسات و اطلاع رساني، تاسيساتي و رفاهي نيز مي باشد.
اين برج داراي يك منبع آب 800 مترمكعبي بوده كه علاوه بر تامين آب آتش نشاني پارك فناوري پيش بيني هاي لازم جهت شناي كاركنان مجموعه نيز در آن شده است.
عمليات اجرايي سازه بتني و اسكلت فلزي برج فناوري از سال 85 شروع گرديده و تا سال 87 به طول انجاميد. از ابتداي سال 91 عمليات نازك كاري و تاسيساتي و همچنين نماي شيشه اي ساختمان آغاز شد و هم اکنون در مرحله اتمام فاز نازک کاری و اجرای تاسیسات قرار دارد كه طبق ارزیابی های به عمل آمده برج فناوری پردیس در پاییز 1393 به بهره برداری خواهد رسید.
قابل ذكر است با توجه به اينكه نماي بيروني ساختمان به صورت تمام شيشه مي باشد در طراحي شيشه ها ضرايب انتفال حرارتي و همچنين بازتابش نور به مقدار حداقل ديده شده است.3- مجتمع تجاري‌سازي و فن‌بازار ملي ایران:
ساختمان تجاري سازي وفن بازار پارك فناوري پرديس بر اساس اهداف پارك هاي فناوري كشور با هدف تشويق، حمايت و توسعه مراكز فناوري و رقابت موثر در بازار جهاني با زیر بنای7750مترمربع طراحي واحداث شده است.
بطور كلي ساختمان در دو بخش اصلي طراحي گرديده است: يكي از مهمترين بخشهاي اين ساختمان به مراكز رشد فناوري (انكوباتور) و چند مستاجره اختصاص يافته است بخش مذكور جهت استقرار شركتهاي نوپا و شركتهايي كه هنوز امكان استقرار در ساختمان اختصاصي ندارند، در نظر گرفته شده است.
بخش فن بازار (Techno-Market) ، محل استقرار مراكز خدمات تخصصي است كه مركز اينترنت و اطلاع رساني ، سالن اجتماعات273 نفره به همراه ،سالن نمايشگاه جنبی، كلاس هاي آموزشي و اتاق جلسات بنگاه هاي كارگزاري و بنگاههاي مشاوره اي خدماتي را شامل مي شود.
حتي المقدورسعي شده است عملكردهاي هم سنخ ومرتبط بخش فن بازار در جوار هم قرارگيرد وبخش هايي از فن بازار نظير نمايشگاه وسالن اجتماعات كه مي بايست با كل مجتمع ستادي در ارتباط باشد در قسمت مركزي ودر طبقات همكف و اول استقرار يابد.بعنوان مثال بخش اطلاع رساني وكتابخانه كه هر دو به نوعي جهت كسب اطلاعات لازم توسط موسسات تحقيقاتي مورد استفاده قرار مي گيرند در يك طبقه وهمجوار يكديگر مي باشند. همچنين مراكز كارگزاري وبنگاه هاي مشاوره كه عملكردهايي نزديك به هم دارند در يك تراز قرار گرفته اند.

4- سالن آمفی تئاترساختمان فن بازار:
داراي دو ورودي شرق وغرب مجزا
تعبیه دو پله فرار در مجاورت درب های خروجی سالن آمفی تئاتر
گنجايش سالن به تعداد271 نفر
داراي سن،ميز وتريبون سخنراني
مجهز به ويديو پروژكتور
مجهز به میکسر تصویر دیجیتال – قابلیت میکس 3D
قابلیت رکورد تصویر دیجیتال
پرده نمایش درجه 1 به ابعاد(4*4/6)
مجهز به 6 عدد پروژکتور اسپات لایت 1000 وات فرز نل5- ساختمان خدمات كارگاهي و آزمايشگاهي:
ساختمان اداری کارگاهی در مساحتی بالغ بر 750 متر مربع در زمینی به مساحت 300 متر مربع احداث گردیده است. که خود دارای 3 طبقه و هر طبقه دارای دو واحد اداری و کارگاهی که مسیر دسترسی به کلیه واحد ها مجزا می باشد. نوع سازه اجراء شده بتنی بوده که بصورت بتن اکسپوز اجراءگردیده است.و کلیه تاسیسات ساختمان بصورت توکار همزمان با بتن ریزی اجراء گردیده است. نوع سیستم سرمایش دستگاه هواساز در پشت بام و سیستم گرمایش موتور خانه مرکزی در زیر زمین می باشد.
6- فضای سبز (بوستان دانشمندان):
فضای سبز عمومی پردیس نوآوری به مساحت 12000 متر مربع توسط مشاورین خبره در این بخش طراحی و اجرا گردیده است.
در فضای سبز پارک از گونه های مختلف گیاهی متناسب با اقلیم منطقه استفاده شده است. عمده گونه ها شامل: سدروس،اقاقیا،کاج نقره ای،سرو شیراز،بید مجنون،انواع ساناز،انواع شمشاد،یاس هلندی و... می باشد.
در حال حاضر توسط پیمانکار و تحت نظارت اداره کل عمران و توسعه کار آبیاری،سمپاشی و نگهداری آن صورت میگیرد.
بوستان دانشمندان به مساحت8000 متر مربع در فضای میانی پردیس نوآوری قرار گرفته که در آن دو آبنمای موزیکال طراحی و ساخته شده است.در این فضا تندیس دانشمندان از کشورهای مختلف طی مراسمی با حضور مهمانان ویژه نصب و پرده برداری می گردد.
فضای سبز پردیس دانش نیز در مساحت 8000 متر مربع در حال احداث می باشد.