پارک در یک نگاه

آخرین اخبار

27 مهر 1396
پنل دوم رویداد Tech Deal آغاز به کار کرد
26 مهر 1396
پایان پنل اول رویداد سرمایه گذاری Tech Deal؛

پارک از نگاه دیگرانبرگ‌هايي از دفتر يادبود پارك
مهندس نعمت زاده (وزير صنعت، معدن و  تجارت)
فرصت خوبي بود تا در معيت معاون اول محترم رييس جمهور از پارك فناوري پرديس بازديد داشته باشم. سرمايهگذاري و ايجاد بستر لازم براي فعاليتهاي افراد دانشمند و علاقمند و تلاشگر اعم از دانشگاهي و يا صنعتي يك امر الزامي است. كه بحمداله با همت دوستان  طي چند سال گذشته اين پارك فناوري احداث و با حضور علاقمندان رونق گرفته است. پاركهاي فناوري موجب شكوفايي استعدادهايي خدادادي صنعتگران و انديشمندان گشته و صنايع متكي به علوم و فنون جديد ايجاد ميشوند...از همه مسئولان محترم پارك و محققين و صنعتگران حاضر در پارك تشكر و براي همه شما آرزوي موفقيت و پيشرفت دارم.
تاریخ بازدید: 24-07-1393 (16-10-2014)حضرت آيت ا... محسن اراكي (دبيركل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي)
خداوند آنان را كه ايمان دارند و دانش آموخته اند به پايه هاي بلند و مراتب بالا مي رساند اميد است خداوند متعال به محبت مجاهدان راه علم و دانش مردان و زنان اين خاك را كه خاك و مرزوبوم ولايت محمد و آل محمد است به بالاترين مراتب دانش و علم برساند و بزودي شاهد تحقق بهترين و برجسته ترين مصاديق اين فرموده رسول اعظم (ص) باشيم كه فرمودند: لوكان الايمان في الثريا لنا له رجال من فارس نيز فرمودند: لو كان العلم في الثريا لناله رجال من فارس، نيز فرمودند لوكان الذين في الثريا لناله رجال من فارس. به پيشگامان علم و دين و ايمان از مردان و زنان فارس و ايران و مكتب علوي و حسيني اين موفقيت بزرگ مباركباد.
تاریخ بازدید: 17-09-1393 (08-12-2014)خانم مارگارت وینتر منتل(رییس مرکز مبادلات آکادمیک آلمان DAAD)
دیدگاه :«هيات آلماني بسيار خوشحال است ازاينكه ازنمايشگاه فناورانه شما بازديد داشت. اين يعني ايده هاي جديد و همكاري هاي جديد. ازشما براي ميهمان نوازي صميمانه قدرداني مي كنم.».
تاریخ بازدید: 24-06-1393 (15-09-2014)


ارنست اشمچ تنبرگ(رئيس دانشگاه آخن آلمان)
دیدگاه :«همراه با هيات مركز مبادلات آكادميك آلمان اين افتخار نصيب من شد تا از ايران بازديد كنم و با مردم گرم وميهمان نواز ايران روبرو شوم. من عميقا تحت تاثير توان نظام دانشگاهي ايران قرارگرفتم. اميدوارم اين بازديد شروع ديگري براي تسريع ارتباط بين دو ملت باشد».
تاریخ بازدید: 24-06-1393 (15-09-2014)

ولفگانگ اشكارك (ریيس دانشگاه رستاك آلمان)
دیدگاه :«شعار دانشگاه رستاك عبارتست از: سنت و نوآوري بنابراين دعوت به كشور زيباي شما، يك تجربه فراموش نشدني براي همكار بنده، پروفسور كلاز كه يك رياضيدان است بود ونيز بااشاره به جايزه رياضيات(مدال فيلد) كه به خانم مريم ميرزائي اهدا شد. همچنين من كه يك جراح هستم، دلم براي اصفهان تنگ مي شود. ما با زمينه هاي زيادي از نوآوري قابل طرح نيز روبروشديم وبابت اين فرصت براي ايجاد آينده مشترك در صلح و تفاهم تشكر مي كنم.».تاریخ بازدید: 24-06-1393 (15-09-2014)


خانم ماري لوئيس كلوتز(رییس دانشگاه رین وال آلمان)
دیدگاه :«فرصت خوبي بود كه توانستم شما را ملاقات كنم و با جنبه هاي متعدد فعاليت شما آشنا شوم. كشور ايران و دانشگاه ها بسيار جالب بودند. عميقا تحت تاثير قرارگرفتم. ما ايده هاي زيادي را به آلمان خواهيم برد واز آ‌نها براي همكاري آينده الهام خواهيم گرفت».
تاریخ بازدید: 24-06-1393 (15-09-2014)خانم اس.جی نیونی(وزیر صنایع کوچک و توسعه همکاریهای زیمبابوه)
دیدگاه :«من در صدر هياتي تجاري در پارک فناوری پردیس حاضر شدم و اين بازديد براي من بسيار تاثير گذار بود. هماهنگي بين بخش تحقيق و توسعه با توسعه فناوري و تجارت خيلي نوآورانه و روبه رشد است. ما چيزهاي زيادي آموختيم كه با خود به كشورمان ببريم. براي شما آروزي موفقيت مي كنم و اميدوارم در زيمبابوه باهم همكاري هائي داشته باشيم.».
تاریخ بازدید: 09-07-1393 (29-09-2014)


نوئنکوان(وزیر علوم و فناوری ویتنام)
دیدگاه : «من از بازديد از پارك فناوري پرديس تحت تاثير قرارگرفتم. اميدوارم همكاري بين وزارت علوم و فناوري ويتنام و پارك فناوري پرديس در آينده گسترش يابد».
تاریخ بازدید: 22-07-1393 (19-10-2014)

جوزف تیلور (برنده جایزه نوبل فیزیک رییس دانشكده فیزیك دانشگاه پرینستون امریكا)
دیدگاه : «از دوستان جدیدم در ایران برای فراهم نمودن امكان بازدید از پارك فناوری بسیار سپاسگزارم. بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم به خاطر آنچه تاكنون انجام داده‌اید و همچنین طرح‌هایی كه برای آینده دارید. من امیدوارم كه یك روز، بازدیدی دیگر داشته باشم و همچنین چشم انتظار بهتر شدن روابط بین كشورهایمان هستم. با تمامی آرزوهای خوب برای شما».
تاریخ بازدید: 22-07-1386 (14-10-2007)ویلیام كولگلایزر (دبیر اجرایی آكادمی ملی علوم امریكا)
دیدگاه : «بازدید ما از پارك فناوری پردیس بسیار پربار و جالب بود. سطح كیفیت دانشمندان و فناوری‌هایی كه ابداع و تجاری‌سازی كرده‌اند بسیار درخور توجه بود. ارتباط بین محققین و شركت‌های فناور برای پیشرفت اقتصادی در همه كشورها بسیار حائز اهمیت می‌باشد و در این راستا، پارك فناوری پردیس نمونه‌ای بسیار قوی می‌باشد. به خاطر مهمان‌نوازی گرم و صمیمی از محققین و پرسنل پارك پردیس بسیار سپاسگزارم.»
تاریخ بازدید: 22-07-1386 (14-10-2007)

ویلیام ای.وولف (رییس سابق آكادمی ملی مهندسی امریكا)
دیدگاه : «از طرف خودم و همچنین كلیه همراهانم در هیئت، به خاطر تور جالب و پرمحتوای پردیس سپاسگزارم. برای همگی شما بهترین آرزوها را دارم و امیدوارم ما را در جریان پیشرفت‌هایتان قرار دهید.»
تاریخ بازدید: 22-07-1386 (14-10-2007)


حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری (معاون پارلمانی رییس جمهور)
دیدگاه : «رسیدن به قله‌های دانش و پیشرفت و تبدیل ایران اسلامی به نمونه و الگوی الهام‌بخش در جهان اسلام الزاماتی دارد که ایجاد و توسعه پارک‌های فناوری از جمله آن‌ها است. به تدبیر و همت والای کسانی که این ضرورت را شناسایی و با احداث پارک علمی و فناوری پردیس، زمینه شکوفایی و توسعه علم و دانش را فراهم نموده‌اند درود می‌فرستم و برای فرزندان میهم اسلامی و مردان عرصه علم و فضیلت آرزوی موفقیت روزافزون دارم.»
تاریخ بازدید : 11-6-1393 (2-9-2014)هدی لاربی (مدير بخش خاورميانه و شمال آفريقاي بانك جهاني)
دیدگاه : « طبق معمول هروقت به ايران مسافرت مي كنم احساس مي‌كنم در وطن خودم هستم. اين بار نيز مانند قبل بود؛ مضاف بر اينكه از مشاهده پيشرفتهايي كه در نتيجه تلاشهاي اقتصادي و توسعه اجتماعي صورت پذيرفته بسيار غافلگير شدم. پارك فناوري پرديس، ايران 20 تا 30 سال بعد را بصورت چكيده و بهينه نشان مي دهد. مملكتي توسعه يافته در مقياس بالاي فناوري كه با اغلب كشورهاي توسعه يافته دنيا قابل رقابت بوده و به آنها مدلي براي استفاده بهينه از سرمايه هاي انساني در جهت بهره برداري از فناوري تكامل يافته ارائه مي‌دهد. بخش انساني اين مدل بوضوح پراهميت ترين قسمت آن به حساب مي‌آيد. اينجانب نه تنها بسيار تحت تاثير قرار گرفته‌ام، بلكه از مشاهده عمق توسعه‌هاي صورت گرفته در ايران بسيار خوشنودم. يكبار ديگر از شما به خاطر پذيرايي و استقبال گرمتان تشكر و قدرداني مي‌كنم.»
تاریخ بازدید : 14-2-1387 (3-5-2008)&

امین حسین رحیمی(رییس کل دیوان محاسبات کشور)
دیدگاه : «بازدید از پارک علم و فناوری پردیس، این احساس را عملی می سازد که توانایی جوانان این کشور می تواند ایران اسلامی را به الگویی از هر جهت برای همه جهان نمایان سازد. از زحمات همه عزیزان این مرکز تشکر می شود.»
تاریخ بازدید : 31-2-1393 (21-5-2014)


محمود واعظی (وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات)
دیدگاه : «خداوند بزرگ را سپاسگذارم که توفیق صحبت با پژوهشگران این پارک و بازدید از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و دیگر شرکت ها را نصیب اینجانب نمود. علاقه و پشتکار جوانان متخصص در شرکت های مختلف برای ارتقا علم و تکنولوژی های پیشرفته در کشور جای تقدیر و تشکر دارد . لازم می دانم از همه کسانیکه در تاسیس و توسعه این پارک همت کرده اند و برای توسعه آن تلاش نموده اند صمیمانه سپاسگذاری نمایم. امیدوارم که این تلاشهای علمی و تحقیقاتی به استقلال علمی و خودکفایی کشور کمک نماید و موجب توسعه و شکوفایی هر چه بیشتر کشور اسلامی ما گردد.»
تاریخ بازدید : 21-09-1392 (12-12-2013)


پدرو ويلنا(سفير اسپانیا در ايران)
دیدگاه : «بسيار متشكرم از اينكه اين فرصت را به من داديد تا از پارك فناوري پرديس بازديد كنم.بازديد خيلي جذابي بود. من تحت تاثير پروژه (بوستان) و كاري كه شما انجام مي‌دهيد در اينجا قرار گرفتم.بودن در اينجا باعث افتخار من بود. اميدوارم پروژه‌هاي زيادي را با اسپانيا در آينده داشته باشيم.»
تاریخ بازدید : 11-4-1392 (02-07-2013)نصیر احمد نور(سفير کبیر جمهوري اسلامی افغانستان در ايران)
دیدگاه : «از این پارک زیبا و افتخارآفرین دیدار نمودم و به شرح برادران جوان، متخصص و متعهد ایرانی گوش دادم و با نمونه‌هایی از پیشرفت‌های علمی و فنی و ابتکارات و اختراعات منحصربه‌فرد کشور برادر، دوست، همسایه، هم‌فرهنگ، هم‌کیش و هم‌زبان جمهوری اسلامی ایران آشنا شدم. از دیدن نمونه پیشرفت‌ها، سخت شادمان شدم و حدیث پیامبر(ص) را بیاد آوردم که فرمود: «اگر علم در ستارگان و کهکشان‌ها باشد اشخاصی از سرزمین فارس یا خراسان خود را به آنجا می‌رسانند.» پیشرفت‌ها و پیروزی‌های مستمر برادران و خواهران عزیز ایرانی به‌خصوص نسل جوان، متخصص و متعهد را از بارگاه ایزد دانا و توانا مسئلت می‌دارم»
تاریخ بازدید : 18-11-1391 (06-02-2013)ويرنگ‌ جوريت (سفير جمهوري اندونزي در ايران)
دیدگاه : «بازديد از امكانات ويژه اينجا فرصت بسيار عالي اي بود. خيلي تاثيرگذار بود. كشور من اندونزي مي‌تواند بسيار در زمينه علم و فناوري از ايران ياد بگيرد. براي اين پارك موفقيت در تمام تلاش‌هايش را آرزومندم.»
تاریخ بازدید : 20-10-1391 (09-01-2013)
خوان کارلوس اوخدا (سفير جمهوری اروگوئه در ايران)
دیدگاه : «بازديد از پارك فناوري پرديس و آشنايي با امكانات باعث افتخار من بود.

به عنوان سفير اروگوئه در ايران آرزومندم دو كشور بتوانند در همكاري در زمينه علم و فناوري و علايق دوجانبه با يكديگر تعامل داشته باشند.اين بازديد اولين گام براي نيل به اين هدف است.تبريك عرض مي‌كنم به خاطر دستاوردهايتان و تشكر مي‌كنم اگر در اين راه با اروگوئه سهيم شويد.»

تاریخ بازدید : 10-08-1391 (31-10-2012)
محمد رضاعارف (عضو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام)
دیدگاه : «خداوند بزرگ را شاکرم که توفیق داد تا در خدمت اعضا محترم فرهنگستان علوم، بازدیدی از پارک فناوری پردیس داشته باشم. عملکرد این پارک می تواند الگویی برای پارک های رشد و فناوری در کشور و در سایر کشورهای منطقه باشد. صمیمانه از زحمات مدیر محترم و پرتلاش پارک جناب آقای مهندس صفاری نیا و همه مسئولین عزیز و متعهد و مصمم پارک تشکر می کنم. فرهنگستان علوم آمادگی همه گونه همکاری و رایزنی با دوستان عزیز پارک را اعلام می کند و امیدوارم مشترکا بتوانیم در راستای تحقق سند چشم انداز کشور گامهای بلند و ارزشمندی را برداریم.»
تاریخ بازدید : 18-03-1391 (07-06-2012)جفری اونیاما (معاون سازمان جهانی مالکیت فکری)
دیدگاه : «این واقعاً يك تجربه شگفت‌انگيز بوده است. منطقه را بسیار زیبا و خوش‌منظره به همراه كوه‌هاي دوست داشتنی یافتم. همچنین به شدت تحت تاثیر زیربناها و طراحی كل پارك قرار گرفتم. بنده تحت تاثیر زیاد ارایه شفاف، آموزنده و جذاب ارایه دهندگان پارك قرار گرفتم. این پارك يك ارزش بسیار مهم براي ایران و جهان است كه بوسیله افراد جوان بسیار هوشمند و متمایز اداره مي‌شود، كسانيكه براي تغيير ایران و جهان بوسیله فواید فناوری تلاش و کوشش مي‌نمايند. بزرگترین موفقيت‌ها را در كار شگرف شما آرزومندم. از اعماق قلبم بابت لطف و سخاوتی كه داشتید از شما سپاسگذارم.»
تاریخ بازدید : 12-12-1390 (02-09-2012)


میرا کومار (رییس مجلس هند- لوک سبها)
دیدگاه : «موقعیت بزرگی براي بنده و هیات همراهم در بازدید از پارك فناوری پردیس و مشاهده پیشرفتهای ایران در عرصه علم و فناوری فراهم شد. همچنین پرده برداری از تندیس آچاريا جي. سي. بوس در این مکان مایه افتخار است.»
تاریخ بازدید : 14-8-1390 (05-11-2011)دون ویکتورا بوگادو (رییس مجلس پاراگوئه)
دیدگاه : «خطاب به همه مقامات پارک فناوری پردیس و به شخص رئیس پارک جناب آقای صفاری‌نیا، نهایت تقدیر و تشکرات صمیمانه خود را به خاطر توجهات مهربانانه و پذیرایی گرم شما به عمل می‌آوریم و همچنین اقدامات بسیار زیادی که در تحقیقات و توسعه بخش‌های مختلف تکنولوژیکی را که شما با هدف بهبود زندگی انسان‌های کشورتان و همچنین بقیه افراد ملل در دنیا داشته‌ايد را تبریک می‌گوئیم. با یاد و نام خداوند متعال موفق باشید.»
تاریخ بازدید : 11-7-1390 (03-10-2011)ابراهیم سالی (سفیر وقت آفریقای جنوبی در تهران)
دیدگاه : «از ارائه توضيحات روشنگرانه شما در مورد پارك بسيار جالب پرديس سپاسگزارم. در اين سپاسگزاري اعضاي همراه من در سفارت افريقاي جنوبي نيز با من شريك هستند و متعهد به دنبال كردن و پيش‌قدم شدن در ساختن دنيايي بهتر به كمك فناوري مي‌باشند»
تاریخ بازدید : 17-6-1390 (08-09-2011)كریستین تئودورسكو (سفیر رومانی در ایران)
دیدگاه : «بازدید از پارك فناوری پردیس افتخار بزرگی برای بنده می‌باشد، همچنین میهمان نوازی، موفقیت‌های علمی و تفكر شفاف اقتصادی ایرانیان جای بسی قدردانی دارد. بنده معتقد هستم، چشم انداز ورای این پروژه با همكاری و مشاركت شرکت‌های رومانیایی جامع عمل می‌گیرد.»
تاریخ بازدید : 16-09-1388 (07-12-2009)غلامعلی حداد عادل (رییس كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی)
دیدگاه : «بسم الله الرحمن الرحیم. روزی خوب، بازدید امیدآفرین و درس آموز. باید همه تلاش كنیم ایران عزیز را به جایگاهی كه در خور آن است برسانیم. از همه كسانی كه عاشقانه در تاسیس و اداره این پارك فناوری سهیم و موثر بوده‌اند سپاسگزاری می‌كنم.»
تاریخ بازدید : 01-09-1388 (22-11-2009)سید کمال خرازی (رییس شورای راهبردی روابط خارجی دفتر مقام معظم رهبری)
دیدگاه : «بسم‌الله الرحمن الرحیم. بازدید از پارك فناوری پردیس آموزنده بود. تلاشی با ارزش است كه می‌تواند در بسیج ظرفیت‌ها بر روی توسعه فناوری در كشور نقش موثری داشته باشد. این تجربه‌ای است كه كشورهای در حال توسعه از آن بهره شایان توجهی برده‌اند و ایران اسلامی می‌تواند با استفاده از تجربه دیگران در این راه دستاوردهای با ارزشی داشته باشد. امید آنكه این حركت میمون مورد حمایت دولت‌ها قرار گیرد به نحوی که روز به روز گسترش یافته بتواند جوابگوی نیازهای كشور باشد و بستر لازم جهت تحقق استعدادهای سرشار جوانان كشورمان را فراهم سازیم. موفقیت مسوولین پارك را از درگاه خداوند متعال خواستارم.»
تاریخ بازدید : 07-04-1388 (28-06-2009)طهماسب مظاهری (رییس اسبق بانك مركزی ج.ا.ایران)
دیدگاه : «بسمه تعالی. توسعه كشور یك اقدام همه جانبه برای رشد اقتصادی و اجتماعی كشور است كه حاصلش، منافع عمومی و طعم آن به مذاق همه آحاد جامعه می‌رسد. این حاصل نمی‌شود مگر از طریق تدبیر عقلایی دولت مردان در حمایت از نوآوری و استفاده از ظرفیت علمی و همش نیروی انسانی كشور و جلب توان موجود در دانش بشری. نفی دانش بشری و طرد نیروهای انسانی و سرمایه انسانی كشور حاصلش جز اتلاف حرث و نسل نیست. كوشش این دفتر برای حفظ سرمایه‌های انسانی كشور و بهره‌گیری از استعدادها برای رشد كشور در خور تحسین است. امید است دوستان كماكان این كار را ادامه دهند و امید است كه دولت با لزوم حمایت از این فكر و از این روش‌ها، آشنا شود و وظیفه‌اش را در این زمینه به میزان مناسب انجام دهد. موفق باشید»
تاریخ بازدید : 31-02-1388 (21-05-2009)

چونلی هان (نماینده یونسكو)

دیدگاه : «بازدید از پارك فناوری پردیس باعث خوشوقتی من شد. از مشاهده درجه و وسعت پیشرفت‌های صورت گرفته به ویژه از موقعیت استراتژیكی كه پارك فناوری در آینده خواهد داشت تحت تاثیر قرار گرفتم. در این حوزه از علم و توسعه اجتماعی، توانمندی‌ها و موقعیت پارك پردیس نشانگر جهت و مسیر راه خواهد بود. در خاتمه، دفتر یونسكو در تهران تمایل زیادی به برقراری ارتباط و همكاری با مراكز ایرانی در زمینه‌های علوم و فناوری با اهداف عام‌المنفعه برای مردم ایران و كل جهان دارد.»
تاریخ بازدید: 15-04-1388 (06-07-2009)

گارن نظریان (سفیر جمهوری ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران)
دیدگاه : «به اعتقاد هیات ارمنستانی، پارك فناوری پردیس به آینده تعلق دارد و ما خوشحالیم كه تندیس دانشمند ارمنی (آقای تسومیان) در این پارك نصب شده است. برای دست‌اندركاران این پارك آرزوی موفقیت داریم. امید داریم در آینده زمینه‌های همكاری بیشتری داشته باشیم.»