اخبار و رویدادها

اخبار
24 اسفند 1395

فرآیند انتخاب بهترین قرارداد انتقال فناوری میان کشورهای عضو سازمان دی-هشت و دیگر کشورهای اسلامی و اعطای دومین جایزه انتقال فناوری D-8 آغاز شده است و امکان ثبت نام نامزدهای دریافت جایزه در وب سایت شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-هشت فراهم است.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، مهدي صفاري نيا دبير شبكه تبادل و انتقال فناوري دي-هشت با اعلام اين خبر افزود: طرح اعطاي «جايزه انتقال فناوري» با حمايت مالي دولت ج.ا.ايران و به همت دبيرخانه D-8 TTEN (پارک فناوری پردیس)، به‌منظور تشويق كشورهاي عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی دی-هشت به مشاركت در فرآيند تبادل فناوري، طي دومين جلسه شوراي عالي اين شبکه در سال 2015 در نيجريه به تصويب رسيد.

وي افزود: بر اساس آيين‌نامه اين طرح، به «بهترين مورد انتقال فناوري» كه بين حداقل يكي از كشورهاي عضو گروه دي-هشت و ساير كشورهاي اسلامي، در طول هر سال میلادی صورت گرفته باشد، «جايزه انتقال فناوري شبكه» به مبلغ 5000 دلار آمريكا (به هريك از طرفين قرارداد) و لوح تقدير اهدا خواهد شد.

رییس پارک فناوری پردیس در خصوص دور اول این رویداد خاطر نشان کرد: دور اول این رویداد برای قراردادهای حائز شرایط لازم با موفقیت برگزار شد و از میان قراردادهای انتقال فناوری نامزد که در سال 2015 منعقد شده بود، قرارداد انتقال دانش فنی تولید دو داروی بیوسیمیلار از شرکت ایرانی آریوژن به شرکت مالزیایی اینوبایوونچرز به ارزش 20 میلیون دلار توانست به عنوان بهترین قرارداد انتخاب شود. اعطای جایزه به این دو شرکت طی مراسمی در حاشیه نشست اتاق های بازرگانی هشت کشور در ماه اکتبر سال 2016 در شهر ازمیر در ترکیه و با حضور دبیر کل سازمان دی هشت، آقای دکتر موسوی، انجام پذیرفت.

صفاری نیا ادامه داد: در حال حاضر با توجه به شروع دریافت قراردادهای نامزد برای دور دوم جايزه (مربوط به قراردادهاي انتقال فناوري سال 2016)، برای آن دسته از قراردادهاي انتقال فناوري واجد شرايط كه در بازه زماني 11 دی 94 (1 ژانویه 2016) الي 10 دی 95 (30 دسامبر 2016) انجام شده باشد، امكان معرفي در اين رويداد وجود دارد. قراردادهای حائز شرایط لازم می‌توانند با مراجعه به سایت شبکه به نشانی www.d8tten.org حداكثر تا تاريخ 11 مرداد‌ماه 95 (1 آگوست 2016) نسبت به نامزدی قرارداد خود اقدام کنند و آن دسته از قراردادهاي انتقال فناوري كه پس از بازه زماني فوق‌الاشاره منعقد شده باشد مي‌توانند براي شركت در دوره سوم جايزه (سال 2017) در موعد مقرر به دبيرخانه شبكه معرفي شوند.

خاطر نشان می سازد «شبكه انتقال و تبادل فناوري بین هشت کشور اسلامی در حال توسعه» موسوم بهD-8 TTEN بر اساس مصوبه سومين اجلاس وزراي صنعت كشورهاي عضو دي-هشت در سال 91 در داكاي بنگلادش راه‌اندازي و دبيرخانه آن در پارك فناوري پرديس داير شد. هدف از اين اقدام توسعه همكاري‌هاي كشورهاي عضو در زمينه تبادل فناوري و جذب فناوري‌هاي پيشرفته و نيز حركت به سمت اقتصاد دانش‌بنيان در کشورهای عضو است.


  • بازدیدکنندگان: 583
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ