اخبار
05 خرداد 1396

اختتامیه نمایشگاه نوآوری و فناوری INOTEX2017 که از دوم خرداد آغاز به کار کرده بود با معرفی استارت آپ های برتر در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس در این دوره از نمایشگاه بیش از 120شرکت و تیم استارت آپی ایرانی و خارجی که هر کدام به نوبه خود یکی از بازیگران اکوسیستم نوآوری هستند حضور داشتند.

رئیس نمایشگاه INOTEX2017: این یک رویداد بزرگ در اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور است

حمیدرضا امیری نیا رئیس نمایشگاه اینوتکس در شروع مراسم اختتامیه به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک فناوری پردیس در این دو سال اخیر تلاش کرده تا INOTEX را از حالت نمایشگاهی صرف خارج کرده و تبدیل به یک رویداد مهم در حوزه نوآوری و فناوری کشور کند برای این منظور با اضافه کردن فروم نشست های شبکه سازی به علاوه اختصاص پاویون های جداگانه به بازیگران اصلی اکوسیستم نوآوری در کشور به این مهم نزدیک شده است.

وی تصریح کرد: همه ما در این نمایشگاه تلاش می کنیم تا فرایند ایده تا عمل و رسیدنش به بازار را بهینه سازی کنیم و علاوه بر بازارهای داخلی نیم نگاهی هم به بازارهای بین المللی داشته باشیم چرا که معتقدیم فعالیت در حوزه محصولات و خدمات هایتک باید یک فعالیت بین المللی باشد.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران: 6 تفاهم نامه و 2 قرارداد اولین خروجی های نمایشگاه بوده اند

در بخش بعدی برنامه مهندس اکبر قنبرپور به پشت تریبون رفت تا از اولین خروجی های این نمایشگاه اطلاعاتی را به شرکت کنندگان ارائه کند، وی گفت: در جریان این نمایشگاه ما دو پاویون اختصاصی برای ارائه بیش از 45اختراع و فناوری آماده سرمایه گذاری و 15 کار تحقیقاتی و پژوهشی داشتیم، به علاوه دو رویداد یکی در حوزه تجهیزات پزشکی و دیگری در حوزه ارائه استارت آپ های حوزه ICT را اجرا کردیم.

وی تصریح کرد: در فستیوال پزشکی ما ارائه حضوری 8نوآوری را برای بیش از 15سرمایه گذار داشتیم که منجر به برگزاری 31جلسه B2Bبین مخترعین و سرمایه گذاران شد، همچنین در استارت آپ دمو روز گذشته 7استارت آپ برای 25سرمایه گذار ارائه شدند که 21جلسه B2B هم بین این گروه برقرار شد.

قنبرپور همچنین به مبلغ تفاهم نامه ها و قراردادهایی که در جریان نمایشگاه منعقد شده اشاره کرد و گفت: 6 تفاهم نامه و دو قرارداد در جریان نمایشگاه به مبلغ بیش از 9میلیارد تومان بین سرمایه گذاران و مخترعین و ایده پردازان منعقد شده است.

اهدای لوح تقدیر و جوایز به سه مجموعه برتر از نگاه شرکت کنندگان در INOTEX2017

در بخش پایانی این برنامه با توجه به حضور عناصر کلیدی زیست بوم نوآوری و فناوری در این دوره نمایشگاه یک مسابقه در قالب امتیازدهی توسط شرکت کنندگان از بین سه گروه شرکت های نوآور ایرانی، استارت آپ های ایرانی و استارت آپ های ایرانیان خارجی غیرمقیم برگزار شده بود که با امتیاز دهی بیش از 2هزار شرکت کننده سه مجموعه زیر برگزیده شده و توسط آقایان صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس و امیری نیا رئیس نمایشگاه اینوتکس از آن ها تقدیر و تشکر شد.

شرکت نوآور ایرانی: نیک آوید شريف، طراحی و تولید تجهیزات فرودگاهی (ژنراتورهای برق هواپیما)

استارت آپ ایرانی: پیشگامان آباد راه ابریشم، حمل و نقل کالا

استارت آپ های ایرانیان خارج از کشور: ره بین صنعت نصیر، سیستم های کمک راننده پیشرفته خودرو
  • بازدیدکنندگان: 1154
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ