اخبار
21 اسفند 1397
مشاور رئیس و قائم‌­مقام معاون فنی و مهندسی پارک فناوری پردیس مطرح کرد؛


 

عملیات اجرایی و آماده‌­سازی فاز سوم پارک فناوری پردیس در وسعت 20 هکتار با مشارکت بخش خصوصی از ابتدای سال آینده در دستور کار مدیران پارک فناوری پردیس قرارگرفته است.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، حمیدخردنیا، مشاور رئیس و قائم­ مقام معاون فنی و مهندسی پارک فناوری پردیس، ضمن بیان مطلب فوق، گفت: موضوع توسعه فیزیکی پارک امری اجتناب‌ناپذیر است، از طرفی با توجه به اتمام عملیات اجرایی فازهای اول و دوم پارک و درخواست­‌های فراوان شرکت­‌های جدید برای عضویت و استقرار در پارک، مجموعه را بر آن داشت که عملیات اجرایی و آماده­‌سازی فاز سوم پارک را از ابتدای سال آینده به وسعت 20 هکتار برنامه‌ریزی و شروع نماید.

او با اشاره به کمبود منابع عمومی و بودجه تملک دارایی دولت افزود: این موضوع پارک را مجاب کرد که برای اولین بار در حوزه زیرساخت توسعه پارک‌­های فناوری در کشور منابع مالی موردنیاز برای اجرای عملیات فاز سوم خود را از طریق جذب سرمایه­‌گذار و مشارکت بخش خصوصی شروع نماید.

وی تأکید کرد: براي صیانت از منافع عمومی، پارک باید ابعاد اقتصادي پروژه را در چرخه‌­ی حیات آن و با عنایت به مخاطرات (ریسک) طرف مشارکت‌کننده و سرمایه‌گذار ارزیابی نماید.

خردنیا ضمن بیان اینکه هدف ارزیابی از این طرح، اطمینان از دریافت خدمات باکیفیت مناسب از طرف مشارکت‌کننده در مدت قرارداد است، اضافه کرد: در این صورت، الزاماً کمترین قیمت پیشنهادي مناسب‌ترین نخواهد بود. ازاین‌رو، در مشارکت عمومی – خصوصی مدنظر پارک، طرف قرارداد از طریق مناقصه دومرحله‌ای انتخاب می‌شود. در این روش ابتدا پیشنهاد دهندگان ارزیابی کیفی شده و پس از احصا شرایط و اخذ امتیازات لازم از مجموعه‌های حاضر در لیست کوتاه پیشنهادهاي فنی - اجرایی دریافت و مناسب‌ترین گزینه انتخاب می‌شود.

وی با اعلام اینکه، به‌زودی انتشار آگهی فراخوان و مدل جذب سرمایه‌­گذار توسط پارک منتشر و از کلیه سرمایه گذاران و علاقه‌مندان مشارکت در تأمین مالی پروژه­‌های آماده­‌سازی فاز سوم و احداث ساختمان آزمایشگاه پارک دعوت به عمل خواهد آمد، گفت: امیدواریم با بهره ­مندی از مشارکت بخش خصوصی در تأمین و توسعه زیرساخت ­های موردنیاز شرکت­‌های فناور و دانش‌بنیان بتوانیم مدل مناسبی برای کاهش وابستگی به منابع عمومی برداشته و شاهد ارتقاء کیفیت و بهره­ وري در ساخت و بهره ­برداري از فضاهای لازم برای کسب‌وکارهای نوآورانه باشیم.

 

  • بازدیدکنندگان: 123
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ