اخبار
09 تیر 1398
برپایی نمایشگاه تقاضا محور فن‌بازار‌ها در ۲۷ تیرماه

دوازدهمین نشست سراسری فن‌بازارهای کشور با حضور جمعی از مسئولان و فعالان حوزه فناوری و نوآوری کشور به میزبانی فن‌بازار منطقه‌ای استان سمنان برگزار شد. لزوم ارتباط بین صنعت و رویکردهای علمی و راهکارهای تولید فناورانه، از موضوعاتی بود که سخنرانان به صورت مشترک به آن اشاره کردند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس،‌ در این نشست «میلاد صدر خانلو» رییس شبکه فن بازار ملی ایران ضمن بیان ‌ضرورت ارائه رویکرد علمی به صنعت، اظهار داشت: برای رونق تولید و تحقق شعار سال می‌بایست روابط بین صنعت و دانشگاه را تقویت کرد.

وی با بیان اینکه هزار میلیارد ریال تفاهم‌نامه بین صنعت و پژوهشگران در یک سال اخیر منعقد شده است، تأکید کرد: رونق تولید با توجه به رویکردهای علمی در کشور محقق می‌شود و این امر نیازمند پیوند میان صنعت و دانشگاه است.

وی همچنین با اشاره به فعالیت شبکه فن‌بازار ملی ایران در ۲۰ استان کشور و نیز فعالیت یک فن بازار تخصصی در صنعت گاز گفت: در اجلاس اخیر اسکاپ (کشور‌های کمیسیون اقتصادی اجتماعی آسیا و پاسیفیک) در خرداد ماه امسال نیز با ابتکار ایران و تلاش علمی شش ماهه، از شبکه استارت آپی آسیا و اقیانوسیه با عنوان اپک استارت‌آپ رونمایی شد.

رییس شبکه فن بازارملی ایران اظهار داشت: در قالب این شبکه، تمام استارتاپ‌ها می‌توانند ارتباط و هم‌افزایی داشته باشند و خدمات مشاوره و منتورینگ دریافت کنند.

در ادامه این نشست، «اصغر مصاحب» معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان داشت: رویکرد سازمان صنایع کوچک، توسعه و نفوذ فناوری در بنگاه‌های کوچک و متوسط است.

وی افزود: ظرفیت‌های ایجاد شده در شهرک‌های فناوری، مراکز خدمات فناوری و همکاری با پارک فناوری پردیس در ایجاد فن‌بازارهای منطقه‌ای، از جمله اقدامات انجام شده در پیوند صنعت با رویکردهای پژوهشی‌ست که در سال‌های گذشته صورت گرفته است.

همچنین «حسن آل‌بویه» مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: سمنان ظرفیت قابل توجهی در گسترش دانش و تولیدهای فناورانه دارد که باید از این ظرفیت برای رونق اقتصادی استان و کشور بهره برد.

وی خاطر نشان کرد: بازار عرضه و تقاضای فن‌بازار در استان سمنان مطلوب است و این استان در سال‌های گذشته جهش بسیار مطلوبی در این بخش داشته است.

آل‌بویه در ادامه افزود: حلقه مفقوده توسعه اقتصادی و صنعتی در کشور، توجه به دانش است و با این راهبرد می‌توان برای تحقق شعار سال گام برداشت.

برپایی نمایشگاه تقاضا محور فن‌بازار‌ها در۲۷ تیرماه

«کمال محمدی» مشاور رییس مرکز تحول و پیشرفت ریاست جمهوری هم در این نشست از برپایی نمایشگاه تقاضا محور فن‌بازار‌ها در ۲۷ تیرماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران خبر داد.

وی اظهار داشت: قرار است در این نمایشگاه، شرکت‌ها و صنایع مختلف، نیازمندی‌های خود را در عرصه فن‌بازار اعلام کنند و فناوران با بررسی ظرفیت خود، این تقاضا‌ها را پیگیری کنند.

در بخش‌های دیگری از این نشست، ارائه تجربیات موفق استان‌ها، پنل تخصصی «ارزش‌گذاری فناوری و استارتاپ‌ها»، آشنایی با «شبکه نوآوری تهران»، آشنای با «شبکه آزمایشگاهی»، آشنایی با خدمات «توسعه کارآفرینی بهمن» و آشنایی با مجموعه «کارانوبین» انجام شد.

در پایان این نشست تخصصیِ دو روزه، از فعالان فن‌بازار‌های استان‌های خراسان رضوی، مرکزی و یزد به عنوان برترین‌های این عرصه تجلیل شد.


  • بازدیدکنندگان: 183
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ