اخبار
12 خرداد 1397
اعلام برنامه‌های هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری

شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران در نشستی در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری با موضوع «شهر هوشمند» به مسئله توسعه شهرها با استفاده از فناوری می‌پردازند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، با توجه به رشد سریع جمعیت و تمرکز آن در شهرها در سراسر جهان و بزرگ‌تر شدن شهرها و بروز مشکلات و معضلات ناشی از آن، اهمیت روزافزون استفاده از فناوری در مدیریت شهر و همزمان، پیشرفت فناوری‌ها و گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات و ظهور اینترنت اشیاء و تأثیر آن بر حوزه خدمات، هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری INOTEX 2018 موضوع «شهر هوشمند» را هدف‌گذاری کرده و شعار «شهر هوشمند؛ زندگی هوشمند» برای خود انتخاب کرده است.
بر این اساس در هفتمین دوره نمایشگاه، برنامه‌های متنوعی برای معرفی فناوری‌ها و نوآوری‌های مرتبط با شهر هوشمند در نظر گرفته شده است که از این جمله می‌توان به چهارمین نشست شبکه سازی نوآوری نیز با حضور اندیشمندان و صاحبنظران این حوزه از کشورهای مختلف و همچنین نشست شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران اشاره کرد.

اجزای نشست
اجزای نشست شامل دو بخش استفاده‌کنندگان و بهره‌برداران فناوری و نیز ارائه کنندگان فناوری و نوآوری می‌شود.
استفاده‌کنندگان و بهره‌برداران فناوری: این نشست با حضور نمایندگانی از شهرداری‌ها، وزارت راه و شهرسازی، سازمان عمران شهرهای جدید، شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی برگزار خواهد شد. یکی از انگیزه‌های اصلی این سازمان‌ها، آشنایی با بروزترین فناوری‌های هوشمندسازی و هم‌افزایی با یکدیگر برای یافتن راه حل مشکلات توسعه شهری و زیرساخت‌ها است.
ارائه کنندگان فناوری و نوآوری: شرکت‌های فناور، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، نوآوران و مخترعین و استارت‌آپها با تکیه بر شناخت خود از معضلات کلان‌شهرها به ارائه راه حل و فناوری به منظور غلبه بر این معضلات خواهند پرداخت و از نزدیک توانمندی‌های خود را به گروه اول عرضه خواهند کرد.

محورهای نشست
با توجه به اولویت‌های توسعه شهری در ایران، محورهای این نشست حمل و نقل هوشمند (Smart Mobility)، مدیریت هوشمند انرژی؛ محیط و محل زندگی هوشمند (Smart Environment & Smart Home)است. ثبت نام در این نشست به زودی آغاز می شود.
هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2018)، بزرگ‌ترین نمایشگاه تخصصی در حوزه تکنولوژی و نوآوری در ایران، به همت پارک فناوری پردیس و مرکز فن‌بازار ملی ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از 14 تا 16 تیرماه 1397 در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) برگزار می‌شود.

  • بازدیدکنندگان: 335
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ