اخبار
03 تیر 1398
با هدف رفع مشکل فروشِ شرکت های فناور و دانش بنیان

طرح «لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور» با همکاری شبکه فن بازار ملی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی اجرا می‌شود. از این پس شرکت‌های فناورِ مورد تایید شبکه فن‌بازار ملی ایران می‌توانند از خدمات لیزینگ صندوق‌های پژوهش فناوری استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، شبکه فن بازار ملی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف کمک به توسعه بازار محصولات فناورانه و دانش بنیان، طرح «لیزینگ محصولات دانش بنیان و فناور» را اجرایی می‌کنند. این طرح ‌به شرکت های فناور و دانش بنیان کمک می‌کند تا محصولات خود را با شرایط ویژه‌ای به شرکت‌های خریدار، ارائه کنند.

در این طرح که با همکاری صندوق ‌نوآوری و شکوفایی و تعامل با صندوق‌های پژوهش فناوری اجرایی می‌شود،‌ تسهیلات قابل توجهی به شرکت‌های خریدار محصولات دانش‌بنیان و فناور اعطا می‌شود. صندوق نوآوری و شکوفایی با تکیه بر توان مالی و ارزیابی صندوق‌های پژوهش فناوری، با تخصیص خط اعتباری لازم، مسئولیت ارزیابی و اعطای تسهیلات تا سقف 5 میلیارد ریال را به صندوق‌های پژوهش فناوری واگذار کرده است.

در قالب این طرح،‌ شرکت‌های فناور و دانش بنیانِ مورد تایید شبکه فن‌بازار ملی ایران می‌توانند از خدمات لیزینگ صندوق‌های نوآوری و شکوفایی استفاده کنند. در جدول ذیل جزئیات طرح «لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور» معرفی شده است.شرایط استفاده از تسهیلات لیزینگ

طرح ها و محصولات دانش‌بنیان برای بهره‌مندی از این تسهیلات باید دارای شرایطی باشند؛ از جمله اینکه محصول می‌بایست فناور باشد و این می‌تواند مشمول تمامی کالاها شامل سرمایه‌ای، سفارشی، واسطه‌ای و مصرفی ‌گردد. کالاهای مصرفی با رعایت نظارت بر مصرف و خریداران واسطه‌ای به شرط رصد توزیع کالا در بازار، شامل طرح قرار می‌گیرند. همچنین نرم افزارهای تخصصی، مورد حمایت تسهیلات لیزینگ قرار می‌گیرند و نرم افزارهای عمومی شامل این تسهیلات نمی‌شوند.

علاوه بر این، شرکت‌های فروشنده نیز برای استفاده از این طرح باید دارای مجوز فناور از شبکه ملی فن بازار ایران یا عضو پارک فناوری پردیس باشند، ظرفیت تولید -با وجود قراردادهای جاری و آتی- را داشته باشند و از انجام دادن به موقع و مناسب تعهدات در قراردادهای فروش، اطمینان داشته باشند (گارانتی محصول). همچنین لازم است شرکت های فروشنده،‌ در صورت نیاز، امکان ارائه تضمین بابت حسن انجام تعهدات را نیز داشته باشند. در نهایت، استعلام از ورشکسته نبودن شرکت لازم است صورت گیرد که این استعلام صرفاً از سامانه استعلام‌سنجیِ بانک مرکزی انجام می‌شود.

شرکت‌های خریدار نیز برای بهره‌مندی از این تسهیلات باید دارای شرایطی باشند. از جمله شرایط این است که دارای شخصیت حقوقی خصوصی یا تعاونی (شرکت یا موسسه غیر دولتی و غیر عمومی) یا دارای شخصیت حقیقی با صلاحیت تائید شده در یکی از نظام‌های قانون (پزشکی، مهندسی، صنفی) و یا مراجع رسمی کشور (جهاد کشاورزی، اتاق بازرگانی) باشند. همچنین امکان ارائه تضمین‌ها و چک بازپرداخت اقساط را با توجه به ارزیابی توانمندی مالی و اعتباری داشته باشند. خریدار لازم است، حداقل در شمول یکی از اشخاص نصب کننده، اجرا کننده، پیمانکار (مطابق قراردادی مشخص با کارفرما در موضوع محصول دانش بنیان و فناور)، بهره‌بردار، مصرف کننده نهایی و صادر کننده قرار گیرد. در نهایت،‌ خریدار به هیچ عنوان نمی‌تواند دولتی یا از نهادهای عمومی باشد.

لازم به ذکر است، شرکت‌های واجد شرایط و خریداران محصولات برای ثبت نام باید فرم‌های مربوطه را پس از تکمیل، به همراه مستندات لازم به صندوق الکترونیکی به آدرس Leasing@techmart.ir ارسال کنند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی شبکه فن بازار ملی ایران به نشانی www.techmart.ir مراجعه و یا با شماره تماس‌های اعلام شده در این سایت تماس بگیرند.

گفتنی‌ست،‌ شبكه فن‌بازار ملی ایران به‌عنوان تنها مرجع اطلاعات فناوری كشور، تحت نظارت پارك فناوری پردیس و با هدف رفع نیازهای اطلاعاتی افرادی كه با مقوله تجاری‌سازی دانش فنی و مبادله آن سروكار دارند و نیز كمك به رفع مشكلات تجاری‌سازی نوآوری‌ها تأسیس شده است. بر اساس مسئولیت‌های محوله، پارك فناوری پردیس از طریق ساختار شبكه فن‌بازار ملی ایران، مسؤولیت ساماندهی فن‌بازارهای عمومی كشور و ایجاد فن‌بازارهای تخصصی در حوزه‌های مهم و اولویت دار كشور را برعهده دارد.


برای دریافت فایل جدول و شرایط طرح «لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور» اینجا و برای دریافت فرم‌های مربوطه اینجا  را کلیک کنید.


  • بازدیدکنندگان: 266
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ