اخبار
23 اسفند 1397


 

سی‌ویکمین نشست سراسری رؤسای بنیادهای نخبگان استانی با حضور مسؤولین بنیاد ملی نخبگان و رؤسای بنیادهای نخبگان استانی در پارک فناوری پردیس، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، نشست دوروزه‌ی رؤسای بنیادهای نخبگان استانی، به پیشنهاد ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و به‌منظور آشنایی رؤسای بنیادهای استانی با دستاوردهای شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس، برگزار شد.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری ضمن حضور در این نشست، نقش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را تغییر شکل اقتصاد به سمت اقتصاد دانش‌بنیان دانست و افزود: آنچه موجبات رشد اقتصاد را فراهم خواهم آورد، علاوه بر نقش محیط و فرهنگ، عملکرد صحیح و یکپارچه‌ی کلیه‌ی اجزای یک اکوسیستم اعم از دانشگاه، شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران، بورس، بیمه و بانک به نحوی است که منجر به تقویت یکدیگر شوند.

‌ستاری ضمن توصیه به بازدید از کارخانه‌ی نوآوری آزادی، اظهار داشت: وظیفه‌ی دولت، ورود به اکوسیستم نوآفرینی نبوده و این امر می‌بایست توسط بخش خصوصی و شتابدهنده‌های خصوصی صورت پذیرد.

وی افزود: ماهوی سرمایه‌ی دولتی از اقتصاد نفتی ناشی شده است و اکوسیستم جدید اتفاقات جدیدی را در سیستم اقتصاد سنتی ایجاد نموده است.

معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: نقش دولت در این اکوسیستم تنها فرهنگ‌سازی، ایجاد محیط کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها به نحوی است که مستقیم وارد اقتصاد نشود.

گفتنی است، سی‌ویکمین نشست سراسری رؤسای بنیادهای نخبگان استانی با تشریح قوانین و برنامه‌های جدید معاونت علمی و فناوری، جهت شرکت‌کنندگان نشست، انتقال تجربیات و شرح فعالیت‌های یک‌ساله‌ی بنیاد نخبگان هر استان و همچنین بازدید از شرکت دانش‌بنیان آریا طب فیروز، ازجمله شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس به پایان رسید.

 

  • بازدیدکنندگان: 59
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ