اخبار

مهدی صفاری نیا رییس پارک فناوری پردیس از کارخانه نوآوری آزادی بازدید کرد.

وی ضمن بازدید از شتابدهنده کارا گفت: کارخانه نوآوری آزادی نخستین شعبه پارک فناوری پردیس محسوب می‌شود که فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز نموده است.

رییس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه کارخانه نوآوری آزادی در مساحتی حدود 18 هزار متر مربع با همکاری بخش خصوصی ایجاد شده است، خاطر نشان کرد: طبق برنامه قرار است هر یک از سوله‌های 10گانه این کارخانه نوآوری توسط یکی از شرکت‌های بخش خصوصی تبدیل به یک شتابدهنده یا مرکز نوآوری شده که این امر فرصت مناسبی برای تیم‌های استارت‌آپی است تا بتوانند از امکانات این شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری استفاده کنند.

به گفته صفاری‌نیا، حضور شتابدهنده‌ها و استارت‌آپ‌ها کنار یکدیگر در کشور ما بدون سابقه و بی‌نظیر است؛ در واقع این کارخانه محل تلاقی عناصر فعال در اکوسیستم استارت‌آپی کشور است که موجب تقویت این اکوسیستم خواهد بود.

وی عنوان کرد: از اصلی‌ترین جذابیت‌های کارخانه نوآوری آزادی می‌توان به دسترسی سریع و آسان به برنامه شتابدهی متنوع، بهره‌مندی از خدمات آزمایشگاهی، استفاده از خدمات منتورینگ، بهره‌مندی از مزایای قانونی پارک فناوری پردیس برای استارت‌آپ‌ها، دسترسی آسان و سریع به حمل و نقل عمومی شهر تهران (مترو و سامانه BRT)، حضور در رویدادهای متنوع و گسترده، شبکه‌سازی و سایر خدمات نخصصی کسب و کار، اشاره کرد.

وی با تاکید بر اینکه فضای کارخانه نوآوری فضایی مناسب برای فعالیت استارت‌آپ‌ها خواهد بود، گفت: پیش‌بینی می‌شود طی 5 سال آینده شاهد حضور بیش از 1300 نفر در قالب بیش از 300 تیم استارت‌آپی و 15 شرکت در بخش انکوباتور کارخانه باشیم.

وی تاکید کرد: با مدلی که در کارخانه برای مشارکت بخش خصوصی و فعالیت آن انجام شده است و مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته به دنبال گسترش شعب پارک فناوری پردیس با مدل مشابه هستیم. در حال حاضر 43 تیم نوآور و یک فضای کاری اشتراکی در این کارخانه مستقر است.

وی گفت: برخی از شتابدهنده‌هایی که در کارخانه مستقر هستند، در بازار حضور فعال دارند و تجاری شده‌اند. البته برخی شتابدهنده‌ها به‌تازگی در این کارخانه مستقر شده‌اند.

صفاری‌نیا تاکید کرد: تیم های استارت‌آپی و شتابدهنده‌هایی که در کارخانه هستند بعد از استقرار از مزایای و حمایت‌هایی از سوی پارک فناوری پردیس بهره‌مند خواهند شد. اما به صورت کلی این شتابدهنده‌ها درخصوص تامین فضای کاری، آموزش، مشاوره و منتورشیپ، تامین سرمایه‌های اولیه و جذب سرمایه به تیم‌ها کمک می‌کند.

رییس پارک فناوری پردیس گفت: با بهره‌برداری از سوله‌های مختلف و فعال شدن شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری در آنها، ظرفیت پذیرش تعداد زیادی تیم در آنها که در کشور بی‌نظیر است، وجود خواهد داشت.

شایان ذکر است "کارا" نخستین شتابدهنده نوآوری در حوزه سلامت الکترونیک (e-health) که توسط شرکت‌ دانش‌بنیان سیناژن و در کارخانه نوآوری آزادی مستقر شده است. بالغ بر 14 تیم فناور در این شتابدهنده مستقر بوده که در حوزه کسب و کارهای استارتاپی سلامت الکترونیک فعالیت می‌کنند. این تیم‌های فناور از تحصیل‌کردگان دانشگاه‌های برجسته کشور هستند و زمینه برای استقرار حداقل 25 تیم و شتابدهی این تیم‌ها تا مرحله تجاری‌سازی و ورود به بازار فناوری مهیا شده است.


  • بازدیدکنندگان: 708
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 2
  • 2 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ