اخبار
05 آذر 1397
فن بازار موتور اصلی حرکت نوآوران و فناوران کشور؛

 


یازدهمین نشست سراسری فن‌بازارهای کشور با حضور جمعی از مسئولان و فعالان حوزه فناوری و نوآوری کشور به میزبانی فن‌بازار منطقه ای استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، علی‌رضا دلیری «معاون محترم توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» در افتتاحیه نشست، به اهمیت ایجاد و توسعه فن‌بازارها اشاره کرد و فن‌بازارها را موتور اصلی حرکت نوآوران و فناوران کشور دانست. وی هچنین، اهمیت واسطه های فناوری را بیشتر از شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و بر حمایت های همه جانبه معاونت علمی از توسعه و توانمندسازی کارگزاران و فعالان شبکه فن بازار ملی ایران تاکید کرد.

در ادامه مهندس اکبر قنبرپور «رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران» و دبیر نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس در مورد فعالیت های فن‌بازار ملی ایران و همچنین حمایت‌های جدیدی که از بروکرها و کارگزاران فعال در شبکه فن بازارها می شود توضیحاتی ارائه داد. وی همچنین توضیحاتی در مورد نحوه برگزاری نمایشگاه اینوتکس سال آتی و برنامه های جدید آن و تعاملاتی که فن‌بازارهای منطقه‌ای می‌توانند با این نمایشگاه داشته باشند ارائه کرد.

در بخش‌های دیگری از این نشست، موضوعاتی همچون پنل تخصصی «چالش های بازاریابی فناوری»، طرح «بیمه مسئولیت کالا» به عنوان ابزاری برای توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان مطرح شد.

شایان ذکر است، بر اساس ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مرکز فن‌بازار ملی ایران مسئولیت ایجاد، توسعه و ساماندهی فن‌بازارهای منطقه ای و تخصصی در کشور را بر عهده دارد و تا کنون 17 فن‌بازار منطقه‌ای و یک فن‌بازار تخصصی در صنعت گاز به بهره برداری رسیده‌اند.

 

  • بازدیدکنندگان: 227
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ