اخبار و رویدادها

اخبار
11 دی 1395
جایزه بهترین قرارداد انتقال فناوری شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-هشت

«شبكه انتقال و تبادل فناوري بین هشت کشور اسلامی در حال توسعه» موسوم بهD-8 TTEN بر اساس مصوبه سومين اجلاس وزراي صنعت كشورهاي عضو دي-هشت در سال 91 در داكاي بنگلادش راه‌اندازي شد و دبيرخانه آن در پارك فناوري پرديس داير گرديد. هدف از اين اقدام توسعه همكاري‌هاي كشورهاي عضو در زمينه تبادل فناوري و جذب فناوري‌هاي پيشرفته و نيز حركت به سمت اقتصاد دانش‌بنيان است.

در همين راستا طرح «جايزه انتقال فناوري شبكه» با حمايت مالي دولت ج.ا. ايران و به‌ منظور تشويق كشورهاي عضو به مشاركت در فرآيند تبادل فناوري، طي دومين جلسه شوراي عالي شبكه به ميزباني كشور نيجريه در آذرماه 93 از سوي دبيرخانه شبكه مطرح شد و به تصويب اعضا رسيد.
بر اساس آيين‌نامه اين طرح، به «بهترين مورد انتقال فناوري» كه بين حداقل يكي از كشورهاي عضو گروه دي-هشت و ساير كشورهاي اسلامي، طي سال جاری میلادی، صورت گرفته باشد، «جايزه انتقال فناوري شبكه» به مبلغ 5000 دلار آمريكا (به هريك از طرفين قرارداد) اهدا خواهد شد. در حال حاضر با توجه به شروع دریافت قراردادهای نامزد برای دور دوم جايزه (مربوط به قراردادهاي انتقال فناوري سال 2016)، برای آن دسته از قراردادهاي انتقال فناوري واجد شرايط كه در بازه زماني 11 دی 94 (1 ژانویه 2016) الي 10 دی 95 (30 دسامبر 2016) انجام شده باشد، امكان معرفي در اين رويداد وجود دارد.

قراردادهای حائز شرایط لازم می‌توانند با مراجعه به سایت شبکه به نشانی www.d8tten.orgحداكثر تا تاريخ 11 مرداد‌ماه 95 (1 آگوست 2016) نسبت به نامزدی قرارداد خود اقدام کنند.

شايان ذكر است آن دسته از قراردادهاي انتقال فناوري واجد شرايط كه پس از بازه زماني فوق‌الاشاره منعقد شده باشد مي‌توانند براي شركت در دوره سوم جايزه (سال 2017) در موعد مقرر به دبيرخانه شبكه معرفي شوند.D-8 TTEN Technology Transfer Award Application Form

  • بازدیدکنندگان: 1072
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ