رویـدادهـا

حضور بیش از 40 دانشمند برجسته جهان اسلام در پارک فناوری پردیس

حضور بیش از 40 دانشمند برجسته جهان اسلام در پارک فناوری پردیس

با دیگران به اشتراک بگذارید

در راستای ارتباط هر چه بیشتر دانشمندان جهان اسلام با اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور، بیش از 40 دانشمند مسلمان از سراسر جهان از جمله برندگان جایزه مصطفی(ص) 2021، با حضور در پارک فناوری پردیس از نزدیک با فعالیت های علمی و فناورانه پارک و شرکت های عضو آشنا شدند.

در مراسم بزرگ جایزه مصطفی(ص)، تعداد قابل توجهی از دانشمندان جهان اسلام در ایران حضور پیدا کردند و با هدف آشنایی این دانشمندان مسلمان با توانمندی های حوزه علم و فناوری کشورمان ایران، برنامه‌ریزی شد تا این افراد از یکی از عناصر تاثیرگذار زیست‌بوم فناوری کشور یعنی پارک فناوری پردیس بازدید کنند.

از جمله مهمانان ویژه این مراسم، پروفسور کامران وفا دانشمند ایرانیِ دانشگاه هاروارد، پروفسور زاهد حسن، استاد فیزیکِ دانشگاه پرینستون، پروفسور محمد صائغ، استاد پزشکی و ایمنی‌شناسیِ دانشگاه آمریکایی بیروت، پروفسور اقبال چودری، رئیس مرکز ICCBS دانشگاه کراچی و پروفسور یحیی تیعلاتی، استاد فیزیکِ دانشگاه محمد الخامس از مراکش هستند. بیش از 40 تن از دانشمندان مسلمان سراسر جهان از جمله روسای دانشگاه‌های علوم سلامت بنگلادش، دانشگاه هری پور پاکستان و دانشگاه UPM،‌ UKM و UPSI مالزی از جمله مهمانان دیگر این برنامه بودند.

برگزاری جلسات B2B میان دانشمندان حاضر در برنامه با برخی از شرکت‌های پارک فناوری پردیس، یکی از برنامه های مهم بود همچنین مهمانان از نمایشگاه دائمی محصولات فناورانه پارک فناوری پردیس، نمایشگاه تجهیزات پزشکی و همچنین موزه علمی صنعت هوانوردی پارک بازدید کردند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1657163871

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir

سازمان‌های همکار