اخبار
24 آبان 1396
تورهای بازدید از پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود؛

گردشکار عنوان طرح «تور کارآفرینی هدفمند» مرکز نوآوری یاس است و این نوید را به دانشجویان، نخبگان و علاقه‌مندان به حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور می‌دهد تا با طراحی و برگزاری تورهای کارآفرینی از پارک فناوری پردیس و شرکت‌های برتر این مجموعه، بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، در سال‌های اخیر با توجه به علاقه جامعه دانشجویی و نخبگان به بازدید و ارتباط با شرکت‌های نوآور مستقر در این پارک فناوری، برنامه‌های بازدید از برخی شرکت‌ها صورت می‌گرفت؛ اما بسیاری از این برنامه‌ها به صورت مستمر و با بهره‌وری بالا نبود. از این رو مرکز نوآوری یاس بر آن شد تا برای برقرای ارتباط هرچه بیشتر علاقه‌مندان و نخبگان در تمام رشته‌های تحصیلی این امکان را فراهم کند تا از شرکت‌های پارک بازدید کنند و در قالب یک تور یک روزه برخی آموزش‌های لازم را هم به دست آوردند.

ساماندهی بازدیدهای دانشجویی از پارک فناوری پردیس
عباس ندایی، مسئول واحد برگزاری رویدادهای مرکز نوآوری یاس مستقر در پارک فناوری پردیس درخصوص طرح گردشکار گفت: با بررسی‌های به عمل آمده تصمیم گرفتیم طرحی را برای ساماندهی بازدیدهای دانشجویی از پارک فناوری پردیس به اجرا درآوریم. در این طرح که در قالب تورهای بازدید یک روزه اجرا می‌شوند دانشجویان، علاقه‌مندان و نخبگان امکان بازدید از بزرگترین پارک فناوری خاورمیانه و همچنین شرکت‌های مستقر که مرتبط با رشته تحصیلی‌شان باشد را می‌یابند، در کنار این بازدیدها برنامه‌های عملی و آموزشی هم برای افزایش بهره‌وری بیشتر در نظر گرفته شده است.

تورهای تخصصی بر اساس رشته و علاقه‌مندی افراد
وی تصریح کرد: اولین مزیت این طرح طبقه‌بندی بازدید‌ها بر اساس رشته‌های تحصیلی است، در واقع تورهای تخصصی در رشته‌های تحصیلی مشخص صورت می‌گیرد، به علاوه تیم‌های طبقه‌بندی شده جهت افزایش بهره‌وری تور به بازدید از شرکت‌های مربوط به حوزه کاری خود می‌روند و در آنجا با اکوسیستم شغلی خود آشنا می‌شوند.

ندایی متذکر شد: در بخش عملی علاوه بر یک کارگاه آموزشی یک ساعته برای آموزش ایده‌پردازی و چگونگی بکارگیری روش‌های خلاقانه، یک رویدادک هم برگاز می‌شود به این معنی که در پایان هر تور تیم‌ها به حل یک مساله یا مشکل در یکی از شرکت‌ها می‌پردازند و برای یک مساله شرکت مذکور راهکار و ایده می‌دهند.

بازدیدی که ممکن است به سرنوشت کاری شما منجر شود
مسئول واحد برگزاری رویدادهای مرکز نوآوری یاس در خصوص تدام و استمرار این ارتباطات افزود: پس از پایان هر تور مبتنی بر شناحت حاصله از افراد شرکت کننده، مسیری جهت ادامه همکاری در صورت علاقه‌مندی افراد به آن‌ها معرفی می‌شود. این مسیر می‌تواند در قالب کارآموزی در شرکت‌ها یا حتی تعریف پروژه‌های مشترک باشد. وی تصریح کرد: می‌خواهیم این بازدید فقط در حد یک بازدید یک روزه و بستن پرونده نباشد یعنی در صورت علاقه‌مندی و وجود استعداد در افراد می‌توانند آینده کاری خود را در همین فضا رقم بزنند.

وی در خصوص استقبال و بازدیدهای به عمل آمده در طول این مدت گفت: کمتر از سه هفته است که این طرح اجرایی شده و در طول همین مدت ما سه بازدید از دانشگاه‌های شهید رجایی و الزهرا داشته‌ایم، استقبال خوبی به عمل آمده و تقاضاهای بسیاری برای تورهای آتی دریافت کرده‌ایم.

ندایی به روش‌های حضور در تورهای گردشکار اشاره کرد و گفت: برخی تورها را ما به صورت مستقل تعریف می‌کنیم و برای آن فراخوان عمومی در سایت و یا مجاری دیگر ارتباطی منتشر می‌کنیم که علاقه‌مندان می‌توانند با توجه به رشته تحصیلی‌شان در تور مربوطه ثبت نام کرده و در بازدید شرکت کنند، همچنین برای تشکل‌های دانشجویی، دانشگاه‌ها و صنایع مختلف نیز امکان برگزاری تور با ارسال درخواست فراهم می‌باشد.
مسئول واحد برگزاری رویدادهای مرکز نوآوری یاس در آخر متذکر شد: در گردشکار سعی کرده‌ایم شرکت‌های استارت‌آپی که از دل همین دانشگاه‌ها و دانشجویان برآمده‌اند را برای بازدید انتخاب کنیم تا بازدیدکنندگان ببینند برای رسیدن به موفقیت نیاز به سرمایه‌های کلان یا ایده‌های تخیلی ندارند.

برای کسب اطلاع از تورهای آتی و ثبت نام، می‌توانید به آدرس اینترنتی https://goo.gl/28VYSP مراجعه کنید.
  • بازدیدکنندگان: 760
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ