اخبار
18 دی 1396

مدیرکل عمران و توسعه پارک فناوری پردیس گفت: ساخت نیروگاه گازی 6 مگا وات CHP با هدف تامین برق شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس آغاز شد.

مهندس خردنیا مدیرکل عمران و توسعه و مشاور رئیس پارک فناوری پردیس در این خصوص گفت: تامین برق شرکت‌های دانش‌بنیان پارک فناوری پردیس همواره یکی از دغدغه های مهم مجموعه مدیریتی پارک در چند سال اخیر می‌باشد. در این راستا یکی از روش‌های جبران کمبود برق، احداث نیروگاه گازی مقیاس کوچک می‌باشد.

وی افزود: در مردادماه سال1396 موافقت نامه¬ای فی‌مابین پارک فناوری پردیس و شرکت فناورسازان هوشمند پردیس با همکاری صندوق توسعه فناوری¬های نوین برای تامین کسری برق پارک به موازات احداث خط و پست 63 کیلوولت و انجام فعالیت اجرایی احداث نیروگاه در ورودی پارک جنب ایستگاه گاز منعقد گردید.

 خردنیا اظهار داشت: در حال حاضر فرآیند طراحی و اجرای نیروگاه جهت تامین برق و حرارت آغاز شده و مجوزهای مورد نیاز از شرکت توزیع برق استان تهران و محیط زیست نیز اخذ گردیده است و پیش¬بینی می¬گردد در سال 97 اولین فاز نیروگاه با تولید 2مگاوات برق به بهره برداری برسد.

مدیرکل عمران و توسعه در پایان با اشاره به استفاده از حرارت مولدهای این نیروگاه جهت گرم کردن ساختمان‌های اطراف گفت: این نوع نیروگاه‌ها، علاوه بر دسترسی آسان، افزایش راندمان وکاهش تلفات انتقال، از لحاظ پدافند غیرعامل نیز در زمان‌های اضطراری مورد توجه هستند.
  • بازدیدکنندگان: 1194
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ