اخبار

رييس پارك فناوري پرديس گفت: اين پارك به متخصصان و دانشمندان ايراني غيرمقيم، امكانات لازم براي استقرار در پارك جهت انتقال فناوري و تجارب خود ارايه مي‌دهد.

مهدي صفاري‌نيا درگفت وگو با خبرنگارعلمي ايرنا افزود: معاونت علمي وفناوري رياست جمهوري برنامه اي تحت عنوان طرح همكاري با متخصصان ودانشمندان ايراني غيرمقيم براي جذب و استفاده از تخصص متخصصان ايراني خارج از كشور كرده است.

وي بيان كرد: دراين برنامه يك سري مراكز اعم از دانشگاه ها، شركت ها و نيز پارك هاي فناوري براي جذب و فعال شدن اين افراد درنظرگرفته شده است.

صفاري نيا افزود:دانشگاه‌ها عمدتا براي افرادي درنظرگرفته شده كه علاقه مند به فعاليت درحوزه هاي آكادميك هستند و جذب دانشگاه ها مي شوند، آنهايي كه علاقه مند به فعاليت در بخش صنعت و توليد دارند جذب شركت ها و افرادي كه علاقه مند هستند طرح خودشان را با راه اندازي شركت و استارتاپ مديريت كنند، در پارك هاي فناوري به آن ها امكانات داده مي شود.

دبير هيات امناي پارك فناوري پرديس گفت: ارايه امكانات لازم براي شروع فعاليت ازجمله دفتر كار ونيز مشاوره و راهنمايي براي دريافت مجوزهاي لازم براي حضور در ايران و استقرار در اين پارك فناوري ازجمله خدماتي است كه از سوي پارك فناوري پرديس در نظر گرفته شده است.

صفاري‌نيا يادآورشد: تا كنون چندين مجموعه براي حضور وفعاليت در پارك فناوري پرديس ثبت نام كرده اند،يكي از اين مجموعه ها كه در حوزه بيوتكنولوژي فعاليت دارد در پروژه خود بسيار پيش رفته است و در حال خريداري زمين است تا بتواند مركزي را در پارك فناوري احداث كند.

پارك فناوري پرديس به‌عنوان مهم‌ترين وبزرگترين پارك فناوري كشوربا مجوزشوراي گسترش آموزش عالي درسال 1384 در زيرمجموعه نهاد رياست‌جمهوري و با همكاري تعدادي از دانشگاه‌ها و مراكز علمي - پژوهشي كشور با هدف تجاري‌سازي دستاوردهاي فناوران و ايجاد بستر مناسب براي رشد فناوري و توسعه بازار شركت‌هاي دانش‌بنيان تاسيس شد.

تاكنون بيش از 300 واحد فناور دانش‌بنيان از بين بيش از 1500 متقاضي در حوزه‌هاي فناوري‌هاي پيشرفته همچون فناوري اطلاعات و ارتباطات، زيست‌فناوري، فناوري نانو، مواد جديد، مكانيك و اتوماسيون به عضويت پارك فناوري پرديس پذيرفته شده و اين واحدهاي فناور توانسته‌اند مراكز تحقيق يا دفاتر طراحي و مهندسي خود را در پارك فناوري پرديس ايجاد و مستقر كنند.

  • بازدیدکنندگان: 1282
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ