اخبار
20 آبان 1396
تشریح برخی فعالیت های مرکز فن بازار ملی ایران؛

در نهمین نشست سراسری فن‌بازارهای منطقه‌ای به میزبانی فن بازار منطقه ای یزد که صبح امروز آغاز به کار کرد علی اکبریان دبیر شبکه فن بازار ملی ایران به تشریح و توضیح برخی برنامه های این مرکز در سال جدید پرداخت.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس نشست‌های سراسری فن بازارهای منطقه ای به صورت دوره‌ای و در راستای هم‌افزایی و تقویت شبکه بین این فن‌بازارها عموما دو نوبت در سال برگزار می‌شود، در این نشست که با هدف بررسی آخرین فعالیت‌های فن‌بازارها، تبادل تجربیات و هم‌افزایی صبح امروز آغاز به کار کرد دبیر شبکه فن بازار ملی ایران در خصوص برخی برنامه های اجرا شده و در دست اجرای این مرکز گفت: 3محور اصلی از ماموریت های مرکز فن‌بازار ملی ایران شامل توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان، جذب سرمایه برای طرح‌های فناورانه، شناسایی و رفع نیازهای فنی و انتقال فناوری است که برای این منظور برنامه ها و رویدادهایی تعریف شده است.

وی تصریح کرد: در بخش بازاریابی محصولات دانش بنیان به کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک برنامه جامع در قالب ایجاد سبدهای تخصصی از محصولات دانش بنیان طراحی و اجرا شده است که به فرایند بازاریابی و توسعه فروش محصولات دانش بنیان کمک می کند.

علی اکبریان افزود: در این خصوص دو مدل حمایتی برای کارگزاران و شرکتهای صاحب محصول پیش بینی شده است و کارگزاران فعال، از ابتدای مهرماه به صورت رسمی فعالیت خود در چارچوب این طرح آغازکرده اند. قابل توجه است که 15کارگزار از سراسر کشور در این طرح شرکت کرده اند که مجموعا تا کنون 837 محصول دانش بنیان در حوزه های تخصصی و مجزا در سبدهای محصولی قرار گرفته است.

علی اکبریان در ادامه توضیح داد: طرح شناسایی و رفع نیازهای فناوری صنایع، از دیگر اقداماتی است که در قالب یک طرح جامع و متمرکز و با مشارکت 20کارگزار انجام می شود. در این طرح 200مساله فناورانه صنایع شناسایی شده و برای حل آنها از توان شرکت های دانش بنیان داخلی بهره برداری می شود.

دبیر فن بازار ملی ایران در خصوص برنامه های اجرا شده در راستای توانمندسازی و آموزش کارگزاران منطقه ای نیز توضیح داد: برای توانمندسازی کارگزاران درمذاکرات و چالش های حقوقی در حوزه فناوری، یک کارگاه آموزشی دو روزه با عنوان «تکنیک های تدوین، انعقاد و پیاده سازی قراردادهای بازاریابی در حوزه فناوری» برگزار شد. وی متذکر شد: در این کارگاه که نخستین دوره از سلسله کارگاه های مسایل حقوقی قراردادها بود،قراردادهای تیپ با موضوعات مشاوره فنی مهندسی، خرید کالای فنی و قرارداد کارگزاری مورد بررسی قرار گرفتند. همچنین شبیه سازی جلسات مذاکره و عقد قرارداد از دیگر بخشهای جذاب این کارگاه آموزشی بود. همچنین در اواخر سال جاری دوره بعدی با محوریت قراردادهای انتقال فناوری برگزار خواهد شد.

علی اکبریان در پایان اشاره ای هم به رویداد « نشست سرمایه گذاران خطر پذیر» موسوم به TIM 2017 کرد و گفت: این رویداد در دوازدهم آذر ماه سال جاری همزمان با برگزاری جایزه فناوری مصطفی(ص) با حضور صندوق های جسورانه کشورهای گروه دی-هشت و متخصصین سرشناس بین المللی در حوزه VC برگزار می شود.

  • بازدیدکنندگان: 840
  • (رتبه بندی جاری 3.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 5
  • 0 1

نظری وجود ندارد.

پاسخ