اخبار
23 بهمن 1395
پشتیبانی پارک فناوری پردیس، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

اكبر قنبرپور، رييس مركز فن‌بازار ملي ايران گفت: يكي از ماموريت‌هاي اصلي اين مركز، كمك به توسعه بازار شركت‌هاي دانش‌بنيان و فناور در سراسر كشور است كه با اجراي برنامه ها و طرح‌هاي مختلف حمايتي، در طول سال دنبال مي‌شود. به عناون مثال اجراي طرح ليزينگ محصولات دانش‌بنيان كه از سال 1393 با همكاري صندوق نوآوري و شكوفايي شروع نيز در همين راستا بوده است.

قنبرپور ادامه داد: در همين ارتباط، اين مركز با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، طرحي را با عنوان «بازاريابي تخصصي سبد محصولات دانش‌بنيان» و با هدف «توسعه بازار محصولات شركت‌هاي دانش‌بنيان وفناور» در دستور كار خود قرار داد. در اين طرح كه در حوزه‌هاي تخصصي و در قالب پروژ‌ه‌هاي مجزا، اجرايي مي‌شود، كارگزاران مركز فن‌بازار ملي ايران نسبت به شناسايي، ارزيابي و انتخاب محصولات واجد شرايط، كه در سامانه فن‌بازار ملي ايران ثبت شده اند، اقدام مي‌كنند و با ايجاد «سبد محصول» و با استفاده از ابزارهاي متعدد همچون شركت در نمايشگاه‌ها، برگزاري رويدادهاي تجاري، ويزيت حضوري، توزيع كتابچه تخصصي و ... در جهت توسعه بازار و افزايش فروش اينگونه محصولات تلاش مي‌نمايند.

قنبرپور گفت: در گام نخست اجراي اين طرح، كالاها و خدمات مورد استفاده در حوزه «راه و ساختمان» به عنوان جامعه هدف انتخاب شده است و در ادامه اين مسير، به تدريج در ساير حوزه‌هاي تخصصي نيز اين طرح اجرايي مي‌شود.

وي افزود: براي تسهيل استفاده از خدمات اين طرح، مركز فن‌بازار ملي ايران تخفيف 85 درصدي را براي تمامي شركتهاي عضو سامانه فن‌بازار ملي در نظر گرفته است و سايرين نيز با عضويت در سامانه، از اين تخفيف برخوردار خواهند شد.

رييس مركز فن‌بازار ملي ايران در خصوص خدمات قابل ارائه در اين طرح ادامه داد: بهره‌مندي از خدمات اين طرح براي تمام شركت‌هاي فناور عضو سامانه فن‌بازار، اعم از دانش‌بنيان و غير دانش‌بنيان امكان‌پذير است و آن دسته از شركتهايي كه در سامانه مذكور عضويت ندارند مي‌توانند با عضويت رايگان و آسان در سامانه فن‌بازار ملي ايران به نشاني www.techmart.ir ضمن معرفي محصولات و خدمات خود، از مزاياي اين طرح و ساير طرح‌هاي مشابه بهره‌مند شوند.

وي افزود: با توجه به گذشت دو ماه از اجراي اين طرح، تاكنون 62 كالا (از گروه كالايي بلوك سبك، آسفالت و بتن دكوراتيو، تابلو آسانسور و ...) به قرارداد رسيده و 60 شركت با حدود 100 محصول در انتظار ارزيابي و تنظيم قرارداد مي‏ باشند.

شايان ذكر است با هماهنگي اداره كل امور شركتها و موسسات دانش‌بنيان معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، تمامي شركتهاي دانش‌بنيان، به عضويت سامانه فن‌بازار ملي ايران درآمده‌‌اند.  • بازدیدکنندگان: 1118
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ