اخبار
23 شهریور 1394
در کارگروه مشورتی ستاد راهبری نقشه جامع اعلام شد:

جلسه 164 کارگروه مشورتی ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، به ریاست دکتر منصور کبگانیان قائم مقام این ستاد در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه اقدامات پارک فناوری پردیسِ به منظور اجرايي‌سازي اقدامات ملي نقشه جامع علمي كشور ارائه شد.

در این گزارش با اعلام این موضوع که در پارک فناوری پردیس 300 شرکت دانش بنیان فعال هستند، اشتغال بیش از 3 هزار نفر و اجرای 10 پروژه ملی در زمینه اجرای نقشه جامع علمی کشور نیز مورد اشاره قرار گرفت.

بر پایه همین گزارش، حدود30 شرکت فعال در این پارک محصولات خود را به خارج از کشور نیز صادر می کنند، که درآمد این شرکت ها در سال گذشته از صادرات محصولات خود به 40 میلیارد ریال بالغ شده است.

اقدامات انجام شده و برنامه‌های در دست اقدام پیرامون ساماندهی فن ‌بازارهای عمومی و ایجاد فن بازارهای تخصصی در حوز‌ه فناوری های دارای اولویت در نقشه جامع علمی کشور نیز به عنوان مهم ترین سرفصل اقدامات انجام شده در این پارک فناوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در بخش پیش از دستور این جلسه گزارشی از رونمایی و افتتاح طرح کلان ملی شبیه ساز سقوط آزاد یا تونل باد عمودی برای بهینه سازی آموزش پرواز و چتربازی و جلوگیری از خروج ارز از کشور ارائه شد.

پس از ارائه این گزارش اعضا بر اطلاع رسانی به موقع و مستند از دستاوردهای علم و فناوری کشور در سطح بین‌المللی تأکید کردند.

  • بازدیدکنندگان: 1579
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 4 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ