اخبار
12 تیر 1396
اتصال هرچه بیشتر بدنه آموزشی کشور با پارک های فناوری

جمعی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با هدف آشنایی بیشتر با فضای پارک های فناوری و اتصال هرچه محکم تر بین فضاهای آموزشی کشور و پارک ها، از پارک فناوری پردیس بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یکی از کمیسیون های تخصصی مجلس است که در محدوده آموزش و پرورش عمومی، آموزش فنی و حرفه ای، آموزش عالی و تحقیقات فناوری فعالیت می کند، در واقع این بازدید در جهت پیوند هرچه بیشتر سطوح مختلف آموزشی کشور با پارک های فناوری و محیط های صنعتی، با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ترتیب داده شده بود و در راس این هیات محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات در کنار جمعی از دبیران و اعضای کمیسیون حضور داشتند.

در شروع این بازدید فیلمی از معرفی پارك و دستاوردهاي شرکت های عضو، نمایش داده شد و پس از آن، مهندس مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس، بهتبيين پيشرفتها پرداخت.

وی گفت: اولین شرکت در سال 85در مجموعه پارک فناوری پردیس آغاز به کار کرد و امروز پس از یک دهه فعالیت و تلاش مستمر به نقاط مثبتی در حوزه پيوند علم و صنعت رسیده ایم.

صفاری نیا تاکید کرد: بخش عمده سرمایه گذاری در پارک توسط بخش خصوصی انجام شده و منابع دولت فقط ابزاری برای جلب سرمایه گذاری شرکت ها و واحدهاي تحقيقاتي بوده به گونه ای که بیش از 10برابر آنچه دولت سرمایه گذاری کرده، یعنی مبلغی 100میلیاردی سرمایه را توانسته ایم جذب کنیم.

صفاری نیا در ادامه از خانواده بزرگ پارک فناوری پردیس یاد کرد و گفت: محور اصلی فعالیت شرکت ها در پارک حوزه آی تی و پس از آن پزشکی و سلامت است همچنین در بخش های دیگر چون فناوری نانو، مکانیک و غیره هم شرکت ها فعال هستند و در حال حاضر نزدیک 4هزار نفر در این پارک مشغول به کار هستند.

وی در ادامه به نقش مركز فن بازار ملی ایران و همچنین فعالیت های پررنگ و جریان سازی پارک فناوری پردیس در بحث استارت آپ ها در کشور اشاره کرد و گفت: 7هزار رکورد اطلاعات فناوری و محصولات فناوری و دانشی در سامانه مركز فن بازار ملی ایران توسط 3هزار شرکت ثبت شده است و در سال گذشته 10میلیارد تومان فروش اختراعات به بدنه صنعت را از طریق برگزاری فستیوال های تخصصی داشته ایم. صفاری نیا افزود: در اکوسیستم استارت آپی کشور تلاش کرده ایم تا روحیه ثروت آفرینی و جسارت راه اندازی استارت آپ را در دل جوانان و دانشگاهیان زنده کنیم و 150رویداد در سه سال گذشته در 30استان کشور برگزار شده که بیش از 10هزار نفر در این رویدادها شرکت کرده و آموزش های لازم برای راه اندازی کسب و کار را آموخته اند. در حال حاضر نيز ده ها استارت آپ موفق از دل همین رویدادها در حال فعالیت هستند.

در ادامه این نشست سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رييس جمهور هم دقایقی به معرفی خدمات ارائه شده در پارک و بخشی از فعالیت های معاونت علمی ریاست جمهوری در سال های گذشته پرداخت و به برخی سوالات نمایندگان مجلس در این زمینه پاسخ گفت.

پس از این جلسه، از نمايشگاه دايمي دستاوردهاي شركتهاي عضو بازدید و آشنایی با مجموعه هایی چون شركت راون سازه، فناورد، توسعه پایدار سلمان و سراج فن آموز صورت گرفت و در نهایت به بازدید از مرکز نوآوری و شتابدهی یاس و شزان خاتمه یافت.
  • بازدیدکنندگان: 770
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ