اخبار
25 آذر 1394
دبير شوراي سياست‌گذاري چايزه مصطفي اعلام كرد؛

در نشست رسانه ای جایزه مصطفی(ص) که با حضور اصحاب رسانه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد مهندس مهدی صفاری نیا به اعلام نشست های تخصصی جایزه در زمان برگزاری پرداخت.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، مهندس مهدی صفاری نیا دبیر شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص) درباره نشست‌های جایزه مصطفی(ص) گفت: نشست اعلام برندگان توسط دبیر علمی روز چهارشنبه ۲ دی‌ماه و مراسم بازدید از مراکز علم و فناوری سوم دیماه، از دیگر برنامه های این جایزه است. به جز مراسم اعطای جایزه بازدید از مراکز فرهنگی تهران نیز برای مهمانان در نظر گرفته شده است. شنبه ۵ دی ماه نیز در نشست شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص) رویکردها و سیاست های جایزه برای دوره بعد تعیین می شود.

صفاری نیا ادامه داد: بعد از نشست شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص) نشست آکادمی علوم جهان اسلام برگزار می شود همچنین نشست برگزیدگان جایزه هم با سخنرانی عمومی آن ها در ساختمان صلح هلال احمر با موضوع راهکارهای توسعه علم و فناوری در کشورهای اسلامی همراه خواهد بود.

وی همچنین تصریح کرد: نشست های تخصصی برگزیدگان در فرهنگستان علوم،دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه تهران(سالن پردیس علوم) از برنامه های دیگر جایزه مصطفی(ص) است. این نشست ها با حضور دانشمندان و مهمانان جایزه برگزار می شود.

صفاری نیا ادامه داد: نشست مشترک دیگری هم در این روز به معرفی اقدامات آکادمی علم و فناوری جهان اسلام اختصاص دارد. روزهای ششم و هفتم دی ماه نیز برای بازدید از مراکز فرهنگی و هنری تهران توسط میهمانان جایزه در نظر گرفته شده است.

رئیس پارک فناوری پردیس با تاکید بر بنیان گذاری جایزه مصطفی(ص) بر وقف علمی گفت: این جایزه دو پروژه مهم را دنبال می کند. پروژه اول با مشارکت بانک توسعه اسلامی احداث ساختمان وقفی است. دومین پروژه هم با مشارکت خیرین اختصاص زمینی وقفی در تهران به صندوق موقوفات جایزه مصطفی(ص) است. از امور مهم دیگر هم به پذیره نویسی عمومی برای صندوق وقف جایزه می توان اشاره کرد که در مهر ماه سال جاری آغاز شد و تاکنون ۲۳۵ نفر اعضای حقیقی و حقوقی مشارکت مالی خود را در این صندوق اعلام و از آن حمایت کرده اند. تاکنون نیز حدود ۵۰ میلیارد ریال تامین مالی صورت گرفته و ۴۰ میلیارد ریال هم به تازگی در حال نهایی شدن و اضافه شدن به صندوق است.

وی درباره شیوه های وقف علمی در برگزاری جایزه مصطفی(ص) عنوان کرد: وقف املاک و ساختمانها، وقف سهام، وقف فروش (سهمی از کل فروش/ سهمی از فروش کالایی خاص)، مشارکت مالی دائمی در صندوق سرمایه‌گذاری و موقوفات، سپرده‌گذاری قرض الحسنه مدت‌دار در صندوق سرمایه‌گذاری و موقوفات از راهکارهای مشارکت در وقف علمی و حرکت ارزشمند این جایزه است. همچنین شرکت‌ها، سازمان ها، مؤسساتی چون انستیتو پاستور، گلرنگ، فومن شیمی، بنیاد علوی تاکنون حمایت خود را از این جایزه با پیوستن به صندوق سرمایه گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) اعلام کرده اند.

صفاری نیا همچنین خاطر نشان کرد: نذر علمی در این جایزه به نذر فروش یعنی سهمی از کل فروش آینده یا سهمی از فروش کالایی خاص اختصاص دارد.


  • بازدیدکنندگان: 1381
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ