اخبار

پارک فناوری پردیس در راستای تحقق شعار «جهش تولید»، بسته‌ای شامل 13 برنامه عملیاتی و 11 برنامه حمایتی برای جهش در فرآیندها و تولید محصولات فناورانه در شرکت‌های عضو پارک، در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، این مجموعه در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب، به‌عنوان مجموعه‌ای پیشرو در حوزه فناوری، خود را موظف به برنامه‌ریزی برای تحقق حداکثری شعار سال دانسته و برنامه جامعی را جهت جهش در فرآیندها و تولید محصولات فناورانه شرکتهای عضو طراحی نموده و از اردیبهشت ماه سال جاری در دستور کار قرار داده است.

این برنامه در دو محور «عملیاتی» و «حمایتی» طراحی شده است. دستیابی به «افزایش درآمد شرکت‌های پارک از فروش محصولات و خدمات به میزان 14000 میلیارد تومان»، «افزایش صادرات محصولات و خدمات شرکت‌های پارک به 40 میلیون یورو»، «اشتغال بیش از 6000 نفر در شرکت‌های پارک» و «تولید و ارائه 1400 نوع محصول یا خدمت در شرکت‌های پارک» اهداف اصلی این برنامه هستند.

برنامه‌های عملیاتی اصلیِ این برنامه که محور اول آن را تشکیل می‌دهد، شامل موارد «رفع موانع عمده تولید و فعالیت شرکتهای عضو»، «تسهیل ورود به بازار برای استارتاپهای عضو شتابدهندههای نوآوری»، «ایجاد سازوکار ورود مناسب محصولات شرکتها به جامعه و تضمین فنی آنها»، «افزایش جذب منابع مالی صندوق نوآوری و شکوفایی برای طرحهای شرکتها»، «ایجاد خط اعتباری بانکی برای سرمایه در گردش شرکتها به ارزش 5 هزار میلیارد ریال»، «استقرار سرمایه گذاران جدید در پارک»، «عرضه سهام شرکتهای پارک در بازار سرمایه (بورس)» و «ایجاد شبکه همکاری متخصصین شرکتها در ناحیه نوآوری پردیس» است.

«کمک به انجام پروژه‌های تحقیقاتی و فناوری مشترک بين شرکتها»، «نمونه‌سازي ایده محوری شرکت¬های عضو مرکز رشد به منظور تجاري‌سازي»، «استفاده از خدمات پژوهشی (آزمایشگاهی و کارگاهی) موجود در پارک توسط شرکت‌های پارک»، «کمک به حضور شرکت‌ها در مناقصات بخش‌های دولتی و عمومی جهت بومی‌سازی فناوری و رفع وابستگی کشور به خارج» نیز برنامه‌های حمایتی پارک فناوری پردیس را تشکیل می‌دهند.

شایان ذکر است که سازوکار طراحی شده برای رصد، کنترل و نظارت بر اجرای برنامه‌ها بصورت هفتگی در پارک طراحی و اجرا شده است.

  • بازدیدکنندگان: 93
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ