اخبار
03 اسفند 1396

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از پارک فناوری پردیس گفت: امیدواریم که بتوانیم با افزایش ارتباط بین مجموعه دانشگاه‌ها با پارک‌ها و به‌خصوص با پارک فناوری پردیس، دانش‌آموخته‌های دانشگاه‌ها که عموماً از دانش، هوش و استعداد خوبی برخوردارند را در این بخش‌های فناورانه برای کارآفرینی و اشتغال فعال کنیم.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به بازدید از شرکت‌ها و مجموعه پارک فناوری پردیس گفت: کار بسیار ارزشمند و قابل‌تقدیری در پارک فناوری پردیس انجام‌گرفته است و ما در برنامه‌های کاری پارک‌ها می‌توانیم از تجربیاتی که در این پارک فناوری به کار گرفته‌شده بیشتر استفاده کنیم و برای آینده کسب‌وکارهای مبتنی بر دانش و فناوری اقدامات بهتری انجام دهیم.

وی افزود: آنچه مشاهده کردم حاکی از تلاش‌های بی‌بدیل مدیریت پارک فناوری پردیس و دست‌اندرکاران این مجموعه ارزشمند بود. استقبال و استقرار شرکت‌ها و حامیان ایده‌های نو در این پارک و فعالیت‌های شکل‌گرفته در این زیست‌بوم، امید به آینده‌ی نقش و اثرگذاری علم و فناوری در توسعه‌ی کشور را بیش‌ازپیش تقویت می‌نماید.

حجم سرما‌یه‌گذاری بخش خصوصی 10 برابر سرمایه‌گذاری دولت در پارک فناوری پردیس
در ادامه مهدی صفاری‌نیا رئیس پارک فناوری پردیس نیز اظهار داشت: این پارک فناوری همواره تمام تجربیات و دستورالعمل‌ها و رویه‌های خود را در اختیار پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور قرار داده‌ تا در راه‌اندازی پارک‌ها استفاده شود.

وی با اشاره به معرفی برنامه‌های توسعه پارک فناوری، مرکز شتابدهی، مرکز توسعه کسب‌وکار و مرکز فن‌بازار ملی ایران در این بازدید گفت: عمده فعالیت‌های توسعه پارک از طریق واگذاری به کارگزاران بخش خصوصی در حوزه‌های اجرایی صورت گرفته و حجم سرما‌یه‌گذاری این بخش 10 برابر سرمایه‌گذاری دولت در مجموعه بوده است.

صفاری‌نیا خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی لیزینگ محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان را که تاکنون یک مرحله به‌صورت آزمایشی انجام‌شده، به‌صورت وسیع در سطح کشور توسعه دهیم.

شایان‌ذکر است وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هیئت همراه در این بازدید از نمایشگاه دائمی دستاوردهای فناورانه شرکت‌های عضو پارک دیدن و با محصولات و خدمات شرکت‌های آریا طب فیروز، نانومتری پژوه، فاران، فن‌‌آموز، مرکز شتابدهی یاس، آرا پژوهش و توسعه پایدار سلمان آشنا شدند و همچنین از نزدیک در جریان فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان تکوین فعال در حوزه درمان ناباروری، مروابن تولیدکننده تجهیزات پزشکی و دندان‌پزشکی، دانش اندیش رانا فعال در حوزه پرینت سه‌بعدی، لابراتوار ساخت دیجیتال فب‌لب و تیم‌های حاضر در مرکز شتابدهی و نوآوری شزان مستقر در پارک فناوری پردیس قرار گرفتند.  • بازدیدکنندگان: 990
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ