اخبار
28 مرداد 1396
رونمایی از محصول شرکت کیلوپیکو مستقر در پارک فناوری پردیس؛

شرکت کیلوپیکو از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس، به تازگی از یک سازه ساختمانی نوین، که با توجه به مزیت‌های زیاد پتانسیل‌های بسیاری در صنعت ساختمان ایجاد می‌کند رونمایی کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، مهرناز فتاح حصاری، کارشناس ارشد نانو فناوری و مدیرعامل شرکت کیلوپیکو در خصوص این سازه گفت: شرکت ما نزدیک به 10محصول در حوزه فناوری‌های نوین ساختمانی را تولید می‌کند که در این فناوری تازه، ما دو فناوری را ادغام کرده‌ایم و با یک شیوه ساخت جدید به یک محصول نو دست یافته‌ایم.

وی تصریح کرد: این محصول یک دیوار ده سانتی است که هم نمای بیرونی ساختمان است و هم دیوار داخلی ساختمان را پوشش می دهد، قسمت داخلی جزو دیوارهای فوق سبک قرار می‌گیرد و عایق صوت، حرارات و مقاوم در برابر حریق است و قسمت بیرونی هم بتن پرمقاومت است که با ضخامت کم، این مجموعه دیوار نما را تشکیل می دهد.

فتاح در ادامه به رفع چالشی که این محصول در صنعت ساختمان ایجاد می‌کند اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلاتی که هم اکنون در صنعت ساختمان وجود دارد این است که در ساختمان‌های بلند ابتدا دیوارکشی‌ها انجام می‌شود و سپس سازه نما به این دیواره‌ها اضافه می‌شود و در واقع دو مرحله کار است، مرحله زمان و بخش هزینه.

وی تصریح کرد: با سازه نوین ما، این دو مرحله به یک مرحله کاهش می‌یابد به گونه‌ای که این سازه از داخل، دیوار داخلی و از بیرون، نمای ساختمان محسوب می‌شود و به این دلیل که در ساختمان‌های بلند مرتبه بحث هزینه و سرعت دو فاکتور مهم به شمار می آیند، این محصول پتاسیل ایجاد تغییر و تحول زیادی را در صنعت ساختمان داراست.

مدیرعامل شرکت کیلوپیکو در خصوص مزیت‌هایی که این دیوار برای صنعتگران ساختمان ایجاد می‌کند گفت: این دیوار سرعت ساخت را تا 50 درصد افزایش و هزینه‌ها را تا 30 درصد کاهش می‌دهد، این درحالی است که ضخامت نهایی دیوارهای پیرامونی هم تا 30 درصد کم می‌شود و مقاومت بتن آن حداقل دوبرابر بتن‌های عادی می باشد.

فتاح در آخر متذکر شد: در نمایشگاه ساختمان سال جاری نمونه آزمایشی این محصول به نمایش گذاشته شد و خوشبختانه با استقبال خوبی هم از سوی بازدیدکنندگان مواجه گردید.


  • بازدیدکنندگان: 1459
  • (رتبه بندی جاری 2.9/5 ستاره ها) مجموع آرا: 9
  • 8 0

1 نظرات

پاسخ