اخبار
02 خرداد 1395
رییس پنجمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری:

به گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا و سیما، در نمایشگاه امسال 83 شرکت خارجی از14 کشور و91 شرکت دانش بنیان ایرانی حضور دارند.

رییس پنجمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیماگفت: از چند سال گذشته برپایی این نمایشگاه از سوی پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه ریزی شده و از دور سوم برگزاری آن شرکت های خارجی با هدف توسعه بازار و آشنا شدن با دستاوردهای شرکت های ایرانی به این نمایشگاه دعوت شده اند.

حمیدرضا امیری ‌نیا افزود: در این نمایشگاه 91 شرکت دانش بنیان ایرانی که توانسته اند صادرات محصولات داشته باشند دستاورد فناوری خود را در حوزه‌های آی تی ، نانو ، بایو ، نفت و گاز و خودروی الکتریکی ارائه می‌ دهند.

وی گفت: حضور شرکت های خارجی در دوره گذشته افزایش پیدا کرد و امسال 83 شرکت خارجی از 14 کشور دنیا در قالب 66 غرفه و پاویون در این نمایشگاه حضور یافته اند.

امیری‌نیا با اشاره به اینکه یونان با 25 شرکت، روسیه با 23 شرکت و بلاروس با 22 شرکت بیشترین مشارکت را در بین کشورهای خارجی برای حضور در این نمایشگاه داشته اند، افزود: ما به دنبال حمایت شرکت‌های ایرانی برای حضور در بازارهای بین المللی و صادرات محصولات خود هستیم، خوشبختانه شرکت هایی از کشورهای اروپایی، ، شرق آسیا و نیز کشور فرانسه در این نمایشگاه حضور پیدا کرده اند و ما در نظر داریم بتوانیم حوزه های فناوری را با اهداف مشترک در مسیر تسهیلاتی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارائه می دهد برای توسعه بازار صادرات قرار دهیم.

وی گفت: در این دوره از نمایشگاه با توجه به سفر رییس جمهور کره جنوبی به ایران، 81 شرکت کره ای در قالب یک پاویون اختصاصی با حمایت قطب های فناوری این کشور در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

رییس پنجمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری تاکید کرد : در حاشیه برگزاری نمایشگاه ،نشست‌های بین المللی و شبکه سازی نوآوری نیز برگزار می شود تا تجربه های کشورهای مختلف در آنها به شرکت های ایرانی ارائه شود.

وی با بیان اینکه همزمان با برگزاری این نمایشگاه ، نشست هایی متناظر با محوریت فناوری با حضور بیش از 70 شرکت متناظر نیز دیده شده است افزود: در این نشست ها شرکت های ایرانی می توانند با شرکت های خارجی که در حوزه های مشترک فعالیت دارند جلسات رودر رو و همکاری تجاری - فناوری داشته باشند.

پنجمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری از امروز آغاز می شود و تا چهارشنبه پنجم خرداد در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران ادامه خواهد داشت .
  • بازدیدکنندگان: 1139
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ