اخبار
18 بهمن 1394
نخست وزير يونان در بازديد از پارك فناوري پرديس

نخست وزیر یونان در روز نخست سفر خود به ایران، در صدر هیئت بلندپایه سیاسی، اقتصادی و تجاری پس از ديدار از شهر تاريخي اصفهان و در بدو ورود به تهران، وارد پارك فناوري پرديس شد.
الکسیس چیپراس عصر روز يكشنبه هجدهم بهمن‌ماه در بازدید از پارک فناوری پردیس اظهار کرد: من امروز پس از ديدار از آثار تاريخي و فرهنگي اصفهان به پارك فناوري پرديس وارد شدم و در واقع از گذشته ايران به آينده ايران آمده‌ام. مي‌دانم كه این سفر نقطه عطفی برای گسترش روابط دو طرف خواهد بود و شماری از شرکت های یونانی که مایل با همکاری با ایران هستند، در این سفر من را همراهی می‌کنند.
وی افزود: ظرفیت های گسترده ای برای گسترش همکاری ها میان دو کشور در بخش های اقتصادی، فرهنگی، علمی، انرژی، حمل و نقل و کشتیرانی وجود دارد.
چیپراس با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری ایران (INOTEX) در ماه می اظهار کرد: مطمئن باشيد شرکت های یونانی فعال در حوزه فناوری و نوآوری حضور چشمگیری در این نمایشگاه خواهند داشت.
وی ادامه داد: یونان کشوری است که با وجود عضویت در اتحادیه اروپا، اما پشتوانه فرهنگی و تاریخی آن فراتر از این اتحادیه است و به رغم مشکلات اقتصادی که داشته، مایل است با ساير كشورها روابطي بر پايه منافع دوجانبه برقرار نمايد. ما علاقمنديم اینگونه همکاری ها را با ایران گسترش دهيم؛ چرا که معتقدیم همکاری با ایران یک همکاری راهبردی است و یونان مي‌تواند پلی برای همکاری ایران با اتحادیه اروپا در زمینه فناوری پیشرفته باشد.
نخست وزیر یونان ادامه داد: با توجه به آنچه امروز از پیشرفت های ایران مشاهده کردم، مطمئن هستم که زمینه های زیادی برای همکاری بین دانشمندان دو کشور در زمینه فناوری و نوآوری وجود خواهد داشت.
وی اظهار داشت: در این دیدار همچنین شاهد سرمایه گذاری گسترده ایران در حوزه فناوری بودم که بی تردید سرمایه گذاری بزرگی برای آینده این کشور خواهد بود.
چیپراس افزود: یونان نیز دارای نیروهای متخصص زیادی در حوزه فناوری های نوین است که با کشورهای مختلف مشغول فعالیت هستند و این می تواند زمینه ایجاد همکاری های جدید بین دانشمندان دو کشور ایران و یونان باشد.
وی همچنین به مشترکات فرهنگی و تاریخی دو کشور اشاره کرد و گفت: پیوندهای قوی بین دو کشور از گذشته تاکنون در حوزه تاریخی و فرهنگی وجود داشته که می تواند زمینه ساز پیوندهای قوی دو کشور در آینده نیز باشد.
مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس نیز در این دیدار اظهار کرد: پارک فناوری پردیس بزرگترین پارک فناوری ایران است که زیر نظر ریاست جمهوری فعالیت می کند و نزدیک به 300 شرکت فناور عضو آن هستند و بیش از سه هزار نفر محقق در این شرکت ها فعالیت می کنند.
وی ابراز امیدواری کرد: بازدید نخست وزیر یونان از پارک فناوری پردیس سبب ایجاد همکاری های مشترک بین شرکت های فعال ایرانی و یونانی در حوزه فناوری های پیشرفته باشد.
نخست وزیر یونان در بازدید از پارک فناوری پردیس از نمایشگاه دستاوردهاي فناورانه كشور و همچنین از شركت آراپژوهش كه در حوزه فناوري نانو فعاليت دارد دیدن کرد.
شايان ذكر است تعداد قابل توجهي از صاحبان شركتهاي يوناني در حوزه‌هاي گوناگون در اين سفر نخست وزير را همراهي مي‌نمايند كه تعريف همكاري آنها با شركتهاي عضو پارك فناوري پرديس در حوزه نرم‌افزار و فناوري نانو در آينده نزديك دور از انتظار نخواهد بود.
  • بازدیدکنندگان: 1465
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 5 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ