اخبار
30 شهریور 1394
در راستاي انتقال و صادرات فناوري صورت گرفت

در راستاي افزايش تبادلات فناورانه بين جمهوري اسلامي ايران و كشورهاي صاحب فناوري، تفاهم نامه همكاري در انتقال فناوري در شبكه فن بازار ملي ايران با 4 كارگزار فعال در حوزه همكاريهاي فناوري بين‌الملل منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس با توجه به مأموريت فن بازار ملي ايران در حوزه انتقال فناوريهاي نوين و پيشرفته مورد نياز كشور و لزوم نقش آفريني بخش خصوصي در اين زمينه، تفاهم نامه همكاري يكساله در اين حوزه منعقد شد.

اين تفاهم نامه كه ميان مركز فن بازار ملي ايران، شركت تجارت آفرین پردیسان کیش، شركت تدبير آورد پايور (تاپكو)،شركت خدمات فناوري تكچي و شركت مديريت صادرات فناوري ايرانيان به عنوان كارگزاران فعال در حوزه هاي انتقال فناوري بسته شده است با هدف بسترسازي و انتقال فناوري‌هاي نوين و پيشرفته و همچنين ارتقاي شبكه داخلي و بين المللي فن بازار ملي ايران همكاري خواهند داشت.

وظايفي از قبيل برگزاري تورها و نشست‌هاي انتقال فناوري، شناسايي نيازمندي‌هاي استراتژيك كشور در حوزه فناوري، شناسايي فناوري‌هاي نوين و پيشرفته در دنيا، ارزيابي و انتخاب فناوري، تعاملات بين المللي براي انتقال فناوري و انجام مذاكرات براي تسهيل روابط و ... را بر عهده اين كارگزاران خواهد بود.

گفتني است مركز فن بازار ملي ايران، برگزاري نشست‌هاي انتقال فناوري را از سال 84 و برپايي تورهاي فناوري را از سال 88 در كشور آغاز كرده و از سال 1392 نيز دبيرخانه شبكه انتقال و تبادل تكنولوژي بين 8 كشور اسلامي در حال توسعه (D-8 TTEN) به اين مركز واگذار شده است.

بنا به اين گزارش مركز فن بازار ملي ايرانتاكنون ضمن تعامل با بيش از 30 كشور خارجي صاحب فناوري، زمينه انتقال بيش از 200 فناوري را به داخل كشور ميسر كرده است.

  • بازدیدکنندگان: 1318
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 2 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ