اخبار
25 بهمن 1396
سرمایه‌گذاری ۲۵۷ میلیاردی روی اختراعات محققان کشور

قرارداد 8 اختراع که در بازار دارایی فکری و فستیوال عرضه نوآوری ارائه شده بودند طی نشستی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد گردید.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس؛ در دومین نشست مخترعان منتخب بازار دارایی فکری و فستیوال‌های نوآوری در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، قرارداد ۸ اختراع امضا شد و جمع کل قراردادهای منعقد شده در بازار دارایی فکری به ۲۹ مورد به ارزش ریالی ۲۵۷ میلیارد ریال رسید.

اختراعات ساخت سخت کننده مانیش برای پخت رزین های اپوکسی، طرح علی جان نثاری، ساخت نانوآلومینای اصلاح سطحی شده جهت استفاده رنگ‌ها و پوشش‌ها، طراح مهران رستمی، پوشش مت کاتالیز غیرقابل انبساط تقویت شده با نانومواد کاربردی در مبدل کاتالیستی خودروها، طراح سوسن رسولی، فرآیند ساخت و ترکیب رنگ‌های تُرک و مولتی کالر با استفاده از حلال آب، طراح منوچهر خراسانی، سنتز رزین پلی اکریلیک اسید جزئی شبکه‌ای شده در محیط آبی، طراح مجتبی کریمی، ساخت چسب‌های حساس به فشار با دمای ۸۰ درجه سانتیگراد کاربردی در خط لوله های انتقال نفت و گاز، طراح رضا امینی، تولید محلول ضد برف و ضد یخ مخصوص آسفالت، طراح علیرضا قنبری و تولید کود شیمیایی سولفات پتاسیم با خلوص بسیار بالا، طراح محمدرضا شمشادی به مرحله انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری رسیده‌اند که حجم ریالی آن برابر با ۹۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون است.

سرمایه‌گذاری ۲۵۷ میلیاردی روی اختراعات محققان کشور

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در حاشیه این نشست گفت: تاکنون ۲9 قرارداد برای اختراعات ارائه شده در بازار دارایی فکری به ارزش ریالی ۲۵۷ میلیارد منعقد شده است.

اکبر قنبرپور در نشست با مخترعین منتخب بازار دارایی فکری اظهار داشت: بازار دارایی فکری با همکاری پارک فناوری پردیس، سازمان بورس و اوراق بهادار، اداره ثبت اسناد و املاک کشور و با حمایت معاونت علمی در سال ۹۳ کار خود را آغاز کرده است.

وی اظهار داشت: این مرکز برای افزایش شناخت مخاطبین و بازاریابی و از سوی دیگر عرضه مناسب نوآوری‌ها به بازار فعالیت می‌کند.

قنبرپور تأکید کرد: تاکنون ۱۱ رویکرد فستیوال نوآوری در حوزه‌های خدمات شهری، لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی، صنایع مواد غذایی، صنایع پلاستیک و پلیمر در کرمانشاه، صنعت سنگ، رنگ و رزین، تجهیزات ورزشی، صنایع شیمیایی و پلیمر برگزار شده است.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران یادآور شد: به علاوه حجم ریالی قراردادهایی که امروز منعقد گردید، ۲۵۷ میلیارد ریال روی اختراعات ارائه شده در بازار دارایی فکری، سرمایه گذاری شده است.

به گفته وی بنا است که تا پایان امسال دو فستیوال دیگر در حوزه سلامت و صنایع آرایشی – بهداشتی برگزار شود.

  • بازدیدکنندگان: 703
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ