اخبار
12 آذر 1396
برگزیدگان دومین دوره جایزه مصطفی(ص) معرفی و تجلیل شدند؛

'ارول گلنبی' از کشور ترکیه با اثر 'مدل‌سازی و ارزیابی عملکرد سیستم‌های کامپیوتری' و 'محمدامین شکراللهی' از ایران، ‌ در زمینه ارائه کدهای رپتور و شبکه‌های اطلاعاتی به عنوان برگزیدگان دومین دوره جایزه مصطفی(ص) معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام در دومین دوره اعطای جایزه جهانی مصطفی (ص) پس از اتمام فرایند داوری، به دو دانشمند حوزه ICT،'پروفسور سامی ارول گلنبی' دانشمند کامپیوتر، مهندس الکترونیک و ریاضیدان کاربردی اهل ترکیه با مدلسازی ارزیابی عملکرد سیستم های کامپیوتری و پروفسور 'محمدامین شکراللهی' دانشمند و دکترای علوم کامپیوتر و ارتباطات با ارائه اثری در زمینه کدهای رپتور اهدا شد.

در آیین دومین دوره اعطاء جایزه جهانی دو سالانه مصطفی(ص) که با حضور دکتر علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور، پرفسور مورنزی مدیر اجرایی فرهنگستان علوم جهان اسلام، دکتر علی رضا مرندی، رییس فرهنگستان علوم پزشکی، محمدمهدی زاهدی رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی و جمعی از شخصیت های برجسته حوزه های علمی و فناوری جهان در تالار وحدت تهران برگزار شد، پروفسور گلنبی و پروفسور شکراللهی، در خصوص فعالیت ها و دستاوردهای خود سخنرانی کردند.

جایزه مصطفی(ص) به عنوان یکی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح جهان در سال 1391 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران رسید.

این جایزه که به صورت دوسالانه به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود، به اثری نوآورانه در مرزهای دانش تعلق می‌گیرد که از سوی افرادی شاخص در حوزه‌های علم و فناوری ارائه شده و زمینه‌ساز بهبود زندگی بشریت باشد.

جایزه مصطفی (ص) در دور اول به دو دانشمند مسلمان؛ خانم پرفسور جکی یینگ از سنگاپور در حوزه علم و فناوری نانو زیستی و آقای پرفسور عمر‌یاغی شیمیدان برجسته اردنی برای تحقیقات دامنه دار در زمینه «چارچوب‌های فلز- آلی» تعلق گرفت.

در هفته جایزه مصطفی (11 تا 14 آذر)، نشست های علمی و تخصصی در حوزه‌های علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات، علم و فناوری زیستی و پزشکی، علم و فناوری نانو، اقتصاد و بانکداری اسلامی در دانشگاه‌ های تهران، صنعتی شریف، علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی تهران، امام صادق (ع)، تربیت مدرس و علم و صنعت ایران برگزار می ‌شود.

در مدت برگزاری برنامه های جایزه مصطفی (ص) 90 نفر از دانشمندان برجسته علمی از 30 کشور اسلامی در ایران حضور می یابند. مبلغ جایزه مصطفی 500 هزار دلار به هر برگزیده به علاوه مدال مصطفی(ص) است.

براساس سند اجرایی جایزه پیامبر اعظم، سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری) رییس شورای سیاست‌گذاری و مهدی صفاری نیا (رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی) دبیر شورای سیاست‌گذاری این جایزه است.
  • بازدیدکنندگان: 814
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ