اخبار


اولین جایزه بهترین قرارداد انتقال فناوری دی-هشت، طی مراسمی در شهر ازمیر ترکیه به طرفین ایرانی و مالزیایی برگزیده اعطا شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، جایزه سال 2015 بهترین قرارداد انتقال فناوری دی-هشت با حضور دبیر کل دی-هشت، روسای اتاقهای بازرگانی هشت کشور و نمایندگان دبیرخانه TTEN، توسط دبیرخانه شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-هشت اعطاء گردید.

اکبر قنبرپور رئیس فن بازار ملی ایران ونماینده دبیر شبکه TTEN در این‌باره گفت: جایزه انتقال فناوری توسط دبیرخانه شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-هشت با هدف شناسایی شرکت­های توانمند فناور و به منظور تشویق کشورها به تبادلات فناوری و تأمین نیازهای فناوری کشورها از همدیگر تعریف شده است و به صورت سالیانه اعطا می شود.

وی ادامه داد: این جایزه در دومین نشست شورای عالی شبکه در کشور نیجریه در سال 2014 به تصویب رسید و فرایند اعطای اولین دور این جایزه برای سال 2015 با ارسال فراخوان، دریافت قراردادهای نامزد دریافت جایزه و بررسی و داوری قراردادها از ابتدای سال 2016 آغاز شد.

رئیس فن بازار ملی ایران افزود: با اتمام مهلت ارسال اطلاعات نامزدها، قراردادهایی از 7 کشور ایران، ترکیه، مالزی، لبنان، پاکستان، امارات متحده عربی و عربستان سعودی به دبیرخانه TTEN ارسال شد و داوری و ارزیابی قراردادها بر طبق دستورالعمل مربوطه در ماه سپتامبر به پایان رسید و قرارداد انتقال دانش فنی تولید 2 داروی بیولوژیک از سوی شرکت آریوژن ایران به شرکت اینوبایوونچرز مالزی بعنوان قرارداد برگزیده انتخاب شد.

قنبرپور اضافه کرد: در طی این قرارداد که در ماه نوامبر سال 2015 منعقد شده است، دانش فنی تولید 2 داروی بیوسیمیلار تحت عناوین ARIOSEVEN و ALTEBREL به صورت سرمایه‌گذاری مشترک به طرف مالزیایی منتقل شد. ارزش مالی این قرارداد برابر با 66 میلیون دلار است که ضمن انتقال دانش فنی، احداث کارخانه تولید این 2 دارو نیز طی 3 سال در مالزی به اتمام و بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اعطای جایزه انتقال فناوری شبکه D-8 TTEN بصورت سالیانه توسط پارک فناوری پردیس اظهار داشت: سطح فناوری منتقل شده، میزان ارزش مالی قرارداد، میزان پیشرفت قرارداد و مدت زمان انتقال فناوری از جمله شاخص­های ارزیابی و داوری این جایزه به شمار می روند.

قنبرپور خاطر نشان کرد: بر طبق اعلام دبیرخانه شبکه، فراخوان دور دوم این جایزه مربوط به سال 2016 از ابتدای سال 2017 میلادی منتشر خواهد شد و شرکت­ها می توانند با توجه به شرایط اعلام شده در فراخوان در دور دوم جایزه نامزد شوند.

  • بازدیدکنندگان: 1106
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ