اخبار
28 تیر 1396
کارگزار فن بازار ملی ایران خبر داد:

در نشست تخصصی بهره برداری از فناوري‌هاي داخلي در حوزه عمران و ساختمان، از اولین کتاب بازاریابی تخصصی محصولات دانش بنیان در حوزه راه و ساختمان رونمایی شد و کارگزار فن بازار ملی ایران از ساخت اولین ساختمان دانش بنیان در کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس این دومین نشست تخصصی صنعت راه و ساختمان است که توسط فن بازار ملی ایران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود، در این نشست که با رویکرد بازاریابی و فروش محصولات دانش بنیان در صنعت راه و ساختمان برگزار شده شرکت ژرفا پژوهان علوم نو به عنوان کارگزار اجرایی و بازاریاب معرفی شد.
در این نشست محسن مختاری مدیر عامل شرکت ژرفا پژوهان علوم نو در معرفی فعالیت های خود گفت: از سال 88در حوزه بازاریابی و فروش محصولات دانش بنیان و فناورانه و تبادل فناوری فعالیت می کنیم و 6سال است که متمرکز روی بازاریابی و فروش محصولات هایتک فعال هستیم.

وی در خصوص لزوم گردآوری کتاب بازاریابی تخصصی محصولات دانش بنیان و فناورانه گفت: با توجه به تجربه هایی که ما در زمینه بازاریابی و فروش محصولات فناورانه داشتیم با فن بازار ملی ایران به توافق رسیدیم که سبدهای تخصصی از محصولات در صنایع را به مشتریان ارائه کنیم برای جلب اعتماد بازار متقاضی و همچنین رفع نیازهای یک صنعت، تک محصول بودن فایده ای ندارد و ما باید یک سبد کامل از محصولات هر صنعت را در اختیار بازار بگذاریم از این رو در این سبد 100محصول کاملا ارزیابی شده از 49شرکت دانش بنیان گنجانده شده است.

مختاری در ادامه به نقش فن بازار ملی ایران در این جریان اشاره کرد و گفت: فن بازار ملی ایران متولی این طرح است و صندوق توسعه فناوری های نوین در پارک فناوری پردیس هم حامی مالی ماست.

مدیر عامل شرکت ژرفا پژوهان علوم نو از اهداف راه اندازی این طرح چنین گفت: مهمترین هدف ما برای راه اندازی این طرح توسعه بازار محصولات دانش بنیان و همچنین کمک به فروش محصولات دانش بنیان است، چرا که بسیاری شرکت ها فناوران خوبی هستند اما لزوما فروشندگان خوبی نیستند و برای فروش محصولات خود در بازار با مشکل مواجه می شوند. همچنین هدف سوم ما رفع نیازهای صنعت راه و ساختمان به وسیله نوآوری و بر پایه محصولات دانش بنیان است.

مختاری در ادامه به مزایای این طرح برای صنعتگران و همچنین شرکت های دانش بنیان اشاره کرد: برای صنعتگران دسترسی به بانک اطلاعاتی کاملی از نوآوری هایی که نیاز دارند از طریق این کتاب امکان پذیر شده است،در این کتاب برای هر محصول در یک صفحه کامل معرفی محصول،مزیت رقابتی آن،کاربرد،دستورالعمل استفاده و تاییدیه ها و مجوزهای اخذ شده برای محصول قید شده است. همچنین در بخش تولیدکننده گان کاهش هزینه های بازاریابی و جلب راحت تر اعتماد بازار از مزیت های این طرح است.

خبر بهتر اینکه خدمات لیزینگ صندوق و نوآوری و شکوفایی که به کالاهای سرمایه ای پرداخت می شود برای کالاهای غیرسرمایه ای و مصرفی که در این طرح هستند هم پرداخت می شود، مختاری در این خصوص می گوید: ما تلاش بسیاری برای استفاده از خدمات لیزینگ در این طرح کردیم و بالاخره توانستیم این خدمات را به کار بگیریم. وی تصریح کرد: 70درصد مبلغ قرارداد تا سقف 400میلیون تومان با تنفس 3تا6 ماهه و بازپرداخت 10تا30 ماهه برای سرمایه گذاران در این طرح منظور شده است.

مختاری در آخر خبر از ساخت پروژه اولین ساختمان دانش بنیان در کشور داد و گفت: در حال حاضر با وجود همین محصولات از صفر تا صد ساخت یک ساختمان بر اساس مصالح دانش بنیان را داریم و طرحی برای ساخت اولین ساختمان دانش بنیان در کشور ارائه کرده ایم، که این طرح در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دست بررسی است.
  • بازدیدکنندگان: 1060
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ