اخبار
01 شهریور 1395
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمي در فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی خبر داد؛

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمي و فناوري رياست جمهوری در نخستین فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی، از تعامل با سازمان بورس و اوراق بهادار برای ایجاد یک تابلو تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان در بازار بورس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمي همزمان با هفته دولت در مراسم فستیوال معاونت علمی نوآوری‌های تجهیزات پزشکی که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد گفت: با همکاری فرابورس و پارک فناوری پردیس در چندین دوره و فستیوال توانستیم شرایطی ایجاد کنیم تا سرمایه‌گذاران و مخترعین کنار همدیگر قرار گیرند.

وی بیان کرد: کشور ما در تولید علم جایگاه بالایی دارد، در گذشته نیز توجه ویژه‌ای به تولید علم می‌شد، اما برنامه‌ریزی دقیقی برای تجاری کردن آن صورت نمی‌گرفت.

دلیری ادامه داد: در سال 2014 جایگاه پایینی در تولید داشتیم. پس دولت عزم خود را جزم نمود تا علم در زندگی روزمره مردم اثرگذار باشد و بتوانیم از علم در نیازهای جامعه بهره ببریم. پس تمرکز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تجاری‌سازی فناوری قرار گرفت.

وی با اشاره به این‌که نیازهایی ازجمله تامین مالی، ایجاد بازار داخلی و خارجی وجود دارد، توضیح داد: کسی که وارد این عرصه می‌شود باید قوانین شرکت در بازار و فعالیت در این حوزه را بداند.


معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمي گفت: با توجه به اینکه ما معتقدیم منابع مالی صندوق نوآوری برای فعالیت های دانش بنیان کافی نیست برآن شدیم تا نهادهای مالی دیگری هم در کنار این صندوق قرار بگیرند و بانک ها و صندوق های دیگری نیز درگیر اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان شوند.

وی افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی با بیش از سه هزار میلیارد سرمایه و منابع توسعه ملی از طریق کارگزاری بانک ها نیز در این زمینه باید همراهی کنند.


وی با بیان این‌که منابع مالی بیشتری برای حمایت از شرکت های دانش بنیان باید تأمین شود، افزود: از طریق بازار سرمایه نیاز به تامین مالی احساس می شود زیرا که در این حوزه بازار وسیع تری وجود دارد.


دلیری توضیح داد: در نتیجه با همکاری معاونت علمی، پارک فناوری پردیس و فرابورس فرآیند عرضه عمومی به سرمایه گذاران ایجاد شد که در این راه شاهد شکوفایی بازار بودیم و بیش از 138 طرح در تابلو فرابورس ایران تاکنون عرضه شده است.دستاورد رو به رشد بازار دارایی فکری


وی در بیان فرآیند عرضه گفت: فرآیند عرضه در این زمینه در دو دوره اول عمومی بود. اما سپس به نتیجه رسیدیم که باید افراد خاصی را برای هر حوزه در نظر بگیریم. کسانی که این حوزه را بشناسند، بتوانند با چنین اختراعاتی ارتباط برقرار کنند و ریسک پذیری کافی داشته باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمي ادامه داد: پس ایده برگزاری فستیوال‌های بازار دارای فکری مطرح شد. دو دوره اول عمومی بود و دوره سوم به صورت تخصصی برگزار شد که بازخورد خوبی داشتیم. به صورتی که از هفت طرح ارائه شده یک معامله پیش از این صورت گرفت، سه قرارداد امروز منعقد شد و دو معامله دیگر در حال نهایی شدن هستند.

وی بیان کرد: این نکته که جامعه هدف خاصی را دعوت کردیم و نتیجه مناسبی گرفتیم، نشان داد مخترعان ما دارای طرح‌های خوبی برای ورود به صنعت هستند و ظرفیت بهره‌برداری را ایجاد می‌کنند.


دلیری با اشاره به این‌که این فستیوال‌ها بازار در حال فعال شدن می باشند، گفت: فستیوال تجهیزات پزشکی از این نظر که با سلامت مردم سر و کار دارد موضوع مهمی محسوب می‌شود. امیدواریم شاهد شکوفایی در این حوزه باشیم و با موفقیتی که از خروجی این فستیوال شاهد خواهیم بود بتوانیم چندین فستیوال دیگر تا پایان سال برگزار کنیم.کسب تابلو اختصاصی شرکت‌های دانش‌بنیان در بازار بورس


معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمي با تاکید بر توافق تازه با سازمان بورس، بیان کرد: برنامه ای در نظر گرفته شده است تا تابلو اختصاصی در بازار بورس برای شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص نماید. تعداد زیادی از شرکت‌های دانش‌بنیان شرایط حضور در بازار بورس را دارند، اما اطلاعات کافی در این راستا را کسب نکرده‌اند.

وی توضیح داد: با شرکت‌های دانش‌بنیان وارد مذاکره شده‌ایم تا بتوانند در این تابلو حضور داشته باشند وبرای یک در دوره میان‌مدت که این کار را آغاز کرده‌ایم و جلسات اختصاصی با شرکت‌ها خواهیم داشت، امیدوار هستیم به زودی یک تابلو اختصاصی برای شرکت‌های دانش‌بنیان در بازار بورس داشته باشیم.


دلیری ادامه داد: نگاه خاصی که در معاونت علمی، سازمان بورس و دیگر سازمان‌های دولتی فراهم شده است باعث می‌شود نتایج خوبی در این زمینه داشته باشیم.


وی همچنین به امتیاز جدید دیگری که امروز در بورس مصوب شد اشاره کرد و گفت: اگر بستر برای مخترعان فراهم شود تا پایان این دولت شاهد شکوفایی بالایی در این حوزه خواهیم بود.

  • بازدیدکنندگان: 1063
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ