اخبار
24 تیر 1395
بازدید معاون مدیرکل همکاری‌های بین‌المللی وزرات علوم و فناوری چین از پارک فناوری پردیس؛

تفاهم‌نامه به امضاء رسیده فی‌مابین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم و فناوری جمهوری خلق چین برای همكاري در توسعه پارك‌هاي فناوري دو كشور با حضور هیأت چینی و در رأس آن معاون مدیرکل همکاری‌های بین‌المللی وزارت علوم و فناوری چین به مراحل اجرایی نزدیک شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس؛ بازدید این هیأت چینی متشکل از اعضای بخش دولتی و خصوصی به سرپرستی چن لینهائو Chen Linhao، معاون مدیر کل همکاری‌های بین‌الملل وزارت علوم و فناوری جمهوری خلق چین، در راستای پیگیری و آماده‌سازی مقدمات تأسیس پارک مشترک و حضور شرکت‌های دانش‌بنیان این کشور در پارک فناوری پردیس انجام شد.

چن لینهائو در بازدید از پارک فناوری پردیس با اشاره به همکاری‌های وزارت علوم و فناوری جمهوری خلق چین با مالزی، مصر و بلاروس اظهار داشت: همکاری‌های صورت پذیرفته با کشورهای مذکور برای تأسیس پارک‌های علمی و صنعتی بوده و من درک متقابل و بیشتر از شرایط طرفین و به‌خصوص طرف ایرانی را برای توسعه همکاری و پیاده‌سازی مفاد تفاهم‌نامه را لازم می‌دانم.

مهندس خالقیان مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس نیز استقرار واحد تحقیق و توسعه شرکت‌های چینی حاضر در ایران را در پارک فناوری پردیس، فرصت مناسبی برای شروع همکاری دانست و گفت: علاوه بر استقرار شرکت‌ها در بخش اراضی پارك فناوري پردیس، ساختمان‌های چند مستأجره پارک نیز امکانات مناسبی را برای حضور شرکت‌های چینی فراهم می‌آورد.

در پایان این نشست مقرر شد کمیته راهبری تفاهم‌نامه و معرفی اعضای رسمی عضو انجام و اولین جلسه کمیته راهبری پس از تعیین اعضا برگزار گردد و تعیین روش‌ها و برنامه‌ریزی برای پیشبرد مفاد تفاهم‌نامه در کمیته راهبری انجام شود.

شایان ذکر است؛ این هیأت چینی ضمن حضور در جلسات متعدد و بازدید از پارک فناوری و شرکت‌های عضو، از دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده و آزمایشگاه‌های مختلف آن نیز بازدید نمودند.
  • بازدیدکنندگان: 1248
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ