اخبار
25 مهر 1396

گروهي از همسران سفراي خارجي مقيم ايران، با هدف آشنايي با فضاي پارك و همچنين تاثيرگذاري بيشتر بر روابط ايران با جهان، با همكاري وزارت امور خارجه و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري از پارك فناري پرديس بازديد به عمل آوردند.
به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس در اين بازديد 18نفر از همسران سفراي مقيم ايران از كشورهاي چون آلمان، مجارستان،فنلاند، مالزي، اندونزی، ژاپن، پاكستان، استراليا و .... در كنار خانم ايمانیه همسر دكتر ظريف وزير امور خارجه كشورمان و همچنين خانم دکتر حميدزاده مشاور امور زنان در معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري حضور داشتند.
در ابتدای جلسه مهندس مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس ضمن خیر مقدم به مهمانان، خلاصه ای از برنامه های تدارک دیده شده برای امروز را بیان نمود.
در ادامه مهندس امین رضا خالقيان مدیرکل ارتباطات و امور بين الملل پارك فناوري پرديس ضمن خيرمقدم به مهمانان، در خصوص تاريخچه پارك، اهداف، چشم اندازها و لزوم ارتباط بيشتر با كشورهاي جهان توضيحاتي را ارائه كردند و پس از آن خانم حميدزاده مشاور امور بانوان معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در خصوص اهداف اين مركز از برگزاري چنين برنامه هايي گفت: بخش امور زنان معاونت علمي در راستاي سياست هايي كه دارد به دنبال برقراري ارتباط بيشتر با كشورهاي دنيا از طريق بانوان است. وي تصريح كرد: هر بانو در اين برنامه مي تواند يك راه ارتباطي خارج از بروكراسي هاي سياسي و اداري براي تعامل با كشورش باشد و همين موضوع مي تواند نويد بخش تعامل بيشتر و بهتر ما با دنيا باشد.
حميد زاده در خصوص ديگر تاثيرات اين برنامه ها افزود: اينجا هر بانو خود مي تواند يك سفير فناوری براي ما باشد و انتقال ايده ها و تجربياتي كه اين بانوان در پارك فناوري پرديس كسب مي كنند حتما مي تواند در نگاه جوامع بين المللي به ايران تاثيرگذار باشد.
وي درخصوص برنامه هاي آتي معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: قصد داريم برنامه اي تدوين كنيم تا كارآفريني را در ايران براي بانوان تسهيل كنيم و براي اين كار حتما از بانوان سفراي خارجي كمك خواهيم گرفت؛ چرا كه هر كدام از اين افراد از يك كشور و مليت و فرهنگ متفاوتي آمده اند كه مي توانند تجربيات مختلف و سودمندي را در اختيارمان بگذارند.
قابل توجه است كه پس از اين نشست، مهمانان به بازديد حضوري از پارك فن آموز، نمايشگاه دائمي محصولات پارك و دو شركت شزان و پارس آنلاين پرداختند كه در اين مجموعه ها هم با برخي دستاوردها و محصولات شركت هاي مستقر در پارك آشنا شدند.
همسر سفير آلمان در ايران در اين بازديد از مديران پارك براي بازديد مجدد همراه فرزندانشان قول گرفت و در اين خصوص به خبرنگار پارك گفت: براي من بسيار جالب و جذاب است كه مي بينم بانوان در فضاهاي علمي و دانشي چون پارك اينچنين فعال هستند و به نظرم همين زنان مي توانند تاثيرات زيادي روي آينده اين كشور بگذارند.
وي در موضوع عملکرد پارك فناوري پرديس بر اين باور بود كه اينجا نقطه خوبي براي پيشرفت و توسعه دانش و اقتصاد است و زنان با اعتماد به نفس بالا و هوش سرشار مي توانند گام هاي بزرگي در راستاي اعتلاي دانش و فناوري در اين پارك بردارند.
در پایان همسر سفير استراليا هم از بازديد امروز اظهار رضايت كرد و گفت: براي ما بازديد از چنين فضاهاي علمي و فرهنگي بسيار جذاب است و حتما در آينده روابط كشورمان با ايران تا آنجا كه بتوانيم تاثير خواهيم گذاشت.
وي با خنده از مديريت جهان به دست زنان صحبت كرد و گفت: دعوت از ما در اين برنامه حركت هوشمندانه اي بود چون زنان مي توانند تاثير زيادي روي همسرانشان بگذارند و ما هم با توجه به رضايتمان از اين بازديد دفعه بعد با سفرا به اينجا خواهيم آمد.
  • بازدیدکنندگان: 1366
  • (رتبه بندی جاری 4.5/5 ستاره ها) مجموع آرا: 4
  • 5 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ