اخبار
05 اسفند 1393
دكتر ماريو جي مونتجو، وزير علوم فيليپين روز سه‌شنبه 5 اسفندماه 93 از پارك فناوري پرديس بازديد كردند

در حاشيه برگزاري اجلاس وزراي علوم كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد (NAM)، دكتر  ماريو جي مونتجو، وزير علوم فيليپين روز سه‌شنبه 5 اسفندماه 93 از پارك فناوري پرديس بازديد كردند.

به‌گزارش روابط عمومي پارك، در اين بازديد كه با حضور سفير فيليپين در تهران و هياتي از مديران وزارت علوم اين كشور همراه بود، مهندس صفاري‌نيا ضمن ابراز اميدواري در خصوص اينكه بازديد وزير علوم فيليپين مقدمه‌اي براي همكاري‌هاي بيشتر آتي باشد، شرحي پيرامون سابقه تاسيس ، روند توسعه و ساختار پارك پارك و شركت‌هاي عضو ارائه كردند.

دكتر مونتجو نيز بعد از معرفي ساختار موجود در پارك به ايشان،  ضمن ابراز خرسندي از حضور در پارك فناوري پرديس خواستار بررسي بيشتر روش‌هاي توسعه فناوري پيشرفته، پوشش‌هاي بيمه‌اي براي فعاليت‌هاي پژوهشي و معافيت‌هاي مالياتي به منظور آشنايي بيشتر هيات فيليپيني شدند كه توضيحات لازم در اختيار ميهمانان قرار داده شد.

در پايان اين بازديد آخرين توانمندي‌هاي فناورانه پارك فناوري پرديس با حضور در نمايشگاه دائمي دستاوردهاي فناورانه كشور به هيات فيليپيني معرفي شد.

شايان ذكر است فیلیپین کشوری آسیایی است که درجنوب شرقی آسیا و در غرباقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در شرق کشور ویتنام، قرارگرفته‌است. تقریباً نیمی از نیروی کار موجود در فیلیپین در بخش کشاورزی مشغول هستند. از صنایع بزرگ دیگر می‌توان به صنعت نساجی، مواد غذایی، دارو سازی، تاسیسات برق و صنایع دستی اشاره کرد. بخش گردشگری هم نقش مهمی در رونق اقتصاد فیلیپین دارد. منابع کانی‌های فلزی سرشاری در این کشور وجود دارد، به طوری که با توجه به تولیدات قبلی و ذخایر اثبات شده در طلا رتبه دوم در جهان و درمس رتبه سوم را به خود اختصاص داده‌است.

  • بازدیدکنندگان: 1665
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ