اخبار
27 اردیبهشت 1396
در بازدید گروهی از دانشجویان دانشگاه شریف از پارک فناوری پردیس مطرح شد:


یکی از برنامه های هدفمند پارک فناوری پردیس به منظور پیوند هرچه بیشتر دانشگاه ها با شرکتهای دانش بنیان و جهت دهی دانشجویان به سمت اقتصاد دانش بنیان، هماهنگی برای بازدید از پارک است، از این رو گروهی از دانشجویان دانشگاه شریف در روزهای اخیر از دو مجموعه شرکت اسپادانا و مرکز شتابدهی یاس بازدید به عمل آورند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس این گروه 20نفره به سرپرستی محمدعلی کبیری از دانشجویان رشته مهندسی صنایع دانشگاه شریف، با هدف آشنایی بیشتر با شرکت های دانش بنیان از پارک بازدید به عمل آوردند.

کبیری گفت: بسیاری از دانشجویان در دانشگاه های مطرح کشور ایده ها و نقشه هایی برای آینده کاری خود و شروع فعالیت در بازار کار دانش بنیان در سر دارند اما مسیر پیش رو برای بسیاری ممکن است گنگ و ناآشنا باشد از این رو ما در این بازدید قصد داشتیم تا دانشجویان با مسیر پیش رو برای فعالیت در اقتصاد دانش بنیان کشور آشنا شوند و پاسخ سوالات خود در این زمینه را به دست آورند.

وی در خصوص افراد حاضر در این بازدید گفت: چون قرار بود بازدید از مجموعه ماشین سازی اسپادانا صورت بگیرد ما هم دعوت را روی دانشجویان رشته های مکانیک و برق متمرکز کردیم تا بهره وری این بازدید بالاتر برود.

کبیری از جریان بازید چنین گفت: در این بازدید مدیر عامل این دو شرکت از تفاوت شرکت های دانش بنیان با سایر شرکت ها در کشور توضیح دادند به علاوه از حمایت ها و تسهیلات ارائه شده به شرکت های حاضر در پارک توضیح داده شد. وی ادامه داد: مدیران این شرکت ها، مزیت ها و البته مشکلات و سختی هایی که در این مسیر وجود دارد را هم تشریح کردند، همین گفتگو کمک زیادی به بالا رفتن درک دانشجویان از آینده کاری و شغلی شان به وجود می آورد.

وی درخصوص نتیجه نظرسنجی از دانشجویان پس از بازدید از مجموعه پارک فناوری پردیس گفت: چنین بازدیدهایی اگر به صورت هدفمند و البته در رشته های تخصصی از شرکت های مرتبط صورت بگیرد می تواند افق روشنی برای آینده سازان جامعه ترسیم کند، اینکه فرد از نزدیک با تجربه ها و دستاوردهای شرکت های دانش بنیان آشنا شود و بداند چه مسیری پیش رو دارد حتما در آینده کاری اش کارساز می افتد همچنین دانشجویان با وجود شبکه ای از دوستان در رشته های محتلف که دارند و برآورد توانمندی های خود می توانند تصمیم بهتر و روشن تری برای حضور در این فضا بگیرند.

  • بازدیدکنندگان: 874
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ