اخبار
16 مرداد 1396
سامانه صدف، پل ارتباطی ایده آل بین نخبگان و شرکت های دانش بنیان؛

گروهی از دانشجوهای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه های شریف، پلی تکنیک و دانشگاه تهران با هدف آشنایی بیشتر و برقراری ارتباط، از پارک فناوری پردیس و برخی شرکت های عضو بازدید به عمل آوردند.
به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، سعیده توکلی راد کارشناس ارشد گروه بازدیدهای علم و فناوری بنیاد ملی نخبگان که متولی اجرایی این بازدید بود، در این خصوص گفت: این دانشجویان نخبه از دانشگاه های مطرح از رشته های فنی مهندسی بودند که از طرف بنیاد ملی نخبگان به این بازدید دعوت شده بودند.
توکلی راد افزود: طرح جامعی برای پرورش و آموزش دانشجویان نخبه توسط بنیاد ملی نخبگان، تدوین شده که بازدید از پارک های علم و فناوری هم یکی از بخش های این طرح است تا دانشجویان هم برای بازار کار آینده و هم برای گذراندن طرح پایان نامه خود ایده های بکر را در سر پرورش دهند.
وی در ادامه از میزان کارایی این بازدیدها و جذابیت آن برای دانشجوهای نخبه اظهار نمود: اغلب دانشگاه های مطرح کشور خود مرکز شتابدهی و حمایت از استارت آپ ها را دارند اما مساله اینجاست که این مراکز اغلب کار دانشی و علمی می کنند و کمتر برای بازار صنعت و کارهای عملی می توانند دانشجویان را پرورش دهند از این رو بازدیدهای این چنینی گستره دید و فعالیت دانشجویان را افزایش می دهد و به آنها کمک می کنند نگاه جدیدی به بازار کار خود داشته باشند.
مسئول این بازدید در ادامه به نبود بازار کار برای دانشجویان نخبه اشاره کرد و گفت: دانشجویان نخبه ما ایده دارند اما بازار تولید ندارند، برای ایجاد این بازار تولید و همچنین مصرف این ایده ها آشنایی با پارک های فناوری می تواند کمک زیادی به هدفمند شدن فعالیت های این نخبگان کند.
توکلی راد به چگونگی بالاتر بردن کارایی این بازدیدها تاکید کرد و گفت: بازدیدها باید مستمر و متمرکزتر باشند بدین معنی شما با یک بازدید کلی صرفا می توانید مجموعه ای ازفعالیت های پارک را معرفی کنید اما اگر هر بازدید مروبط به یک یا دوشرکت متخصص در یک زمینه مشخص باشد کارایی و بهره وری بازدیدها برای دانشجویان افزایش می یابد.
وی در آخر به سامانه صدف پارک فناوری پردیس که کانالی برای معرفی مشاغل و جذب نخبگان به بازار کار است اشاره کرد و گفت: ایده راه اندازی این سامانه ایده ای جذاب و کارآمد است اما تبلیغات و معرفی این کانال آن گونه که شایسته است انجام نشده و نخبگان و فارغ التحصیلان از این کانال اطلاعی ندارند، اگر این کانال بتواند خود را به جامعه فارغ التحصیلان یا دانشجویان جویای کار معرفی کند بهترین پل ارتباطی بین شرکت های دانش بنیان با دانشجویان و نخبگان کشور خواهد بود.


  • بازدیدکنندگان: 930
  • (رتبه بندی جاری 1.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 6
  • 6 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ