اخبار

فن‌بازار ملي ايران با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري، بانك اطلاعات طرح‌هاي سرمايه‌گذاري كشور را با محوريت طرح‌هاي نوآورانه و فناورانه راه‌اندازي مي‌نمايد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، اكبر قنبرپور رئيس مركز فن‌بازار ملي ايران با اعلام اين خبر افزود: در مرحله نخست اين طرح كه به صورت آزمايشي انجام مي‌شود طرح‌هاي سرمايه‌گذاري شركت‌هاي دانش‌بنيان نوپاي ثبت‌شده در سامانه شركت‌هاي دانش‌بنيان معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري كه در سه دسته اصلي«سخت افزارهای رایانه‌ای، برق قدرت، الکترونیک، کنترل و مخابرات؛ وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی؛داروهای پیشرفته» قراردارند، دريافت مي‌شود.

وي افزود: طرح‌هاي ارائه شده مي‌بايست طرح اصلي شركت و يا جزء محصولات و فناوري‌هاي ثبت‌شده شركت در سامانه دانش‌بنيان بوده و ارائه كنندگان مي‌بايست آمادگي ارائه طرح خود به سرمايه‌گذاران و صنعتگران به شكل مشاركت حقوقي (سهامداري/ همكاري مشترك)، واگذاري ليسانس و واگذاري قطعي و غيره را داشته باشند.

قنبرپور با اشاره به جايگاه اين بانك اطلاعاتي در جذب سرمايه به حوزه دانش‌بنيان كشور اظهار داشت: شناسايي طرح‌هاي سرمایه‌گذاری نوآورانه و فناورانه كشور و ايجاد بانك اطلاعاتي يكپارچه، بستر‌سازي براي توسعه ارتباط ميان سرمايه‌گذاران و صنعتگران با صاحبان طرح‌ها و ارائه طرح‌هاي برتر به فعالان عرصه سرمايه‌گذاري از مهمترين اهداف اين طرح مي‌باشد.

رئيس مركز فن‌بازار ملي ايران با اشاره به اينكه براي طرح‌هايي كه حائز شرايط بوده و با توجه به اولويت‌ها انتخاب شوند، طرح‌كسب و كار خلاصه تهيه خواهد شد، افزود: ارزیابی طرح‌ها و انتخاب طرح‌های واجد شرایط سرمایه‌گذاری، ایجاد دسترسی سرمايه‌گذاران به اطلاعات از طریق وب، متناظر‌يابي (Match Making) اطلاعات طرح‌ها با حوزه علايق سرمايه‌گذاران و صنعتگران، ايجاد بسترهاي برگزاري جلسات با سرمايه گذاران از جمله خدماتي است كه براي طرح‌هاي منتخب در نظر گرفته شده است.

شایان ذکر است؛ اين طرح‌ها از طريق وبگاه فن‌بازار ملي ايران بخش طرح‌هاي سرمايه‌گذاري به نشاني www.investment.techmart.ir دريافت مي‌شوند.

فراخوان طرح

  • بازدیدکنندگان: 1337
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ