اخبار
05 خرداد 1395
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از نمایشگاه فناوری و نوآوری- اینوتکس 2016:

 

وزیر صنعت معدن و تجارت، در بازدید از پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری (اینوتکس 2016) گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی قدم اول در آشنایی و ارتباط صنعت با محصولات دانش بنیان است. صنعتگران نیز در قدم دوم باید به توانمندی دستاوردهای ایرانی اعتماد کنند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، در بازدید از پنجمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری (اینوتکس 2016) بهترین برنامه برای بهره‌مندی بخش صنعت از دستاوردهای دانش بنیان ایرانی را در قدم اول دیدار در چنین نمایشگاهی دانست و گفت: علاوه بر آشنایی باید به توانمندی داخلی اعتماد کرد.

به گفته نعمت زاده، ما به محصولات ایرانی یقین داریم؛ برخی محصولات مثل تجهیزات هوا و فضا در زمان جنگ ساخت آنها آغاز شده است. بسیاری از موتورهایF14زمین گیر بود که ما قطعات آن را ساختیم و در ایران راه‌اندازی کردیم. این در حالی است که برخی معتقد بودند این کار، شدنی نیست. محصولات دانش‌بنیان امروز هم ادامه همان تحقیقات است که پیشرفت در آن وجود دارد. پس باید به فعالیت های فناوران در عرصه محصولات دانش بنیان اعتماد کرد.

وی یکی از راه‌هایی که موجب می‌شود تولیدات شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در بازار مورد توجه مصرف کنندگان قرار گیرد را داشتن گواهی استاندارد برای محصولات دانست و ادامه داد: حتی اگر نمی‌توانند گواهی استاندارد محصول خود را در ایران تهیه کننده بهتر است برای محصول خود در خارج از کشور گواهی تأیید تهیه کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین بیان کرد: برخی مصرف‌کنندگان به محصولات ایرانی اعتماد ندارند. اما یکی از راه حل‌ها این است که علاوه بر اعتماد، گواهی‌نامه را بررسی کنند که طبق استانداردهای لازم محصول پاسخگوی نیازها خواهد بود.

در جریان این بازدید تعداد کثیری از تولیدکنندگان و صادرکنندگان حاضر در این نمایشگاه نظرات و پیشنهادات خود را با وزیر صنعت ، معدن و تجارت مطرح نمودند.

 


پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری (اینوتکس 2016) بتوسط پارک فناوری پردیس، از 2 خردادماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد و امروز 5 خردادماه به کار خود پایان می دهد.

 


  • بازدیدکنندگان: 1310
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ