اخبار
10 آذر 1394
با هدف ارتقای سطح همکاری های بین المللی فناوري انجام شد:

سومین جلسه شورای عالی شبکه انتقال و تبادل فناوری کشورهای عضو D-8 با حضور نمایندگان 5 کشور عضو، در شهر کوالالامپور مالزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس این جلسه با حضور دبيركل دي-8، نماينده دبيرخانه شبكه، نمایندگان 5 کشور عضو، نمایندگانی از کشورهای هندوستان و استرالیا به عنوان ناظر، نمایندگان سفارتخانه‌­های کشورهای عضو و مدیران و مسئولان وزارت علوم، فناوری و نوآوری مالزی طی روزهای 1 و 2 دسامبر 2015 (10 و 11 آذرماه 1394) در شهر کوالالامپور مالزی برگزار شد.

بنا به این گزارش، در آیین افتتاحیه این نشست 2 روزه دکتر سید علی‌محمد موسوی، دبیر کل دي‌هشت، مهندس اکبر قنبرپور نماینده دبیر شبكه و دکتر محمدنور دبیر کل وزارت علوم، فناوری و نوآوری مالزی به ايراد سخنراني پرداختند.

در ادامه برگزاری این نشست، دبیرخانه شبکه با ارائه گزارشی به اقدامات یکسال گذشته و طراحی مفهومی پورتال جدید پرداخت و برنامه‌ها و رویدادهای سال آینده (2016) شبکه را ترسیم کرد. همچنین کشورهای بنگلادش، مصر، جمهوری اسلامی ایران، مالزی و ترکیه به ارائه اقدامات خود در راستای اهداف و مأموریت‌های شبکه پرداختند.

تصویب برنامه کشورهای ایران، مالزی و مصر برای سال 2016، برگزاری دوره آموزشی درخصوص انتقال فناوری برای کشورهای عضو در ایران، مشارکت کشورها در پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری (INOTEX) که خردادماه سال 1395 در تهران برگزار خواهد شد و بهره‌برداری از پورتال جدید شبکه تا نیمه سال 2016 از جمله مصوبات اين نشست بود.

خاطرنشان می‌سازد شبکه انتقال و تبادل فناوری بین 8 کشور اسلامی در حال توسعه (D-8 TTEN) در اجلاس وزاری صنایع D-8 در سال 2012 در بنگلادش به تصویب رسید و جمهوری اسلامی ایران (پارک فناوری پردیس) بعنوان دبیرخانه این شبکه تعیین شده است.

لازم به ذکر است نشست اول شورای عالی شبکه در سال 2013 در تهران، نشست دوم شورای عالی شبکه در سال 2014 در ابوجای نیجریه و نشست سوم نیز در سال 2015 در کوالالامپور مالزی برگزار شد.

  • بازدیدکنندگان: 1272
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ