اخبار
08 دی 1398
معاون امور پارلمانی رئیس جمهور در بازدید از کارخانه نوآوری آزادی:

صبح امروز «حسینعلی امیری» معاون امور پارلمانی رئیس جمهور از کارخانه نوآوری آزادی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، «حسینعلی امیری» معاون امور پارلمانی رئیس جمهور از کارخانه نوآوری آزادی اولین شعبه پارک فناوری پردیس بازدید کرد.

میزبانی این رویداد بر عهده «مهدی عظیمیان» مدیرکل توسعه شعب و پردیس‌ها، «علی هزاوه» معاون امور فناوری و «محسن پیلان‌نژاد» مدیرکل دفتر برنامه ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس بوده است. همچنین در این بازدید «عبدالمجید شجاع» معاون پارلمانی و «اسماعیل قادری‌فر» رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حضور داشتند.

در ابتدای این بازدید کارخانه نوآوری آزادی به عنوان اولین شعبه پارک فناری پردیس، معرفی شد. پس از آن حسینعلی امیری از فضای کاری کارخانه نوآوری آزادی و استارتاپ‌های مستقر در آن بازدید کرد. «سلامت الکترونیک کارا» فعال در زمینه سلامت الکرونیک، «دیجی کالا نکست» فعال در زمینه هوش مصنوعی و اینترنت اشیا، «شبکه نوآوری پلنت» فعال در حوزه مالی و بیمه و «علی بابا» فعال در زمینه گردشگری، شتابدهنده‌هایی بودند که مورد بازدید معاون امور پارلمانی ریاست جمهوری قرار گرفتند. حسینعلی امیری در این دیدار با چندین نفر از اعضای استارتاپ‌ها گفتگو کرد و ایده‌ها، مسائل و مشکلات آنها را شنید.

گام اول برای کمک به شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان، اعمال حمایت‌های قانونی است

حسینعلی امیری در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: در کارخانه نوآوری آزادی، با حضور جوانان نخبه که با انگیزه و عشق در جهت تولید و توسعه، ایجاد اشتغال و ارتقاع سطح رفاه و معیشت مردم تلاش می‌کنند، کار بسیار ارزشمندی انجام شده است.

وی ادامه داد: این تلاش‌ها باید مورد توجه دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه قرار بگیرد و همه در جهت حمایت‌های حقوقی از آنها کمک کنیم.

امیری با اشاره به گفتگوهایش با صاحبان شرکت‌های نوپا اضافه کرد: طی بازدید امروز و صحبت با استارتاپ‌ها و فعالان این حوزه متوجه شدیم که مسئله مهم در این حوزه، وجود خلاهای قانونی و حقوقی است.

معاون امور پارلمانی رئیس جمهور در مورد این خلاهای قانونی گفت: شتاب رشد و توسعه استارتاپ‌ها و زیست‌بوم فناوری و نوآوری بالاست. همین مسئله باعث می‌شود بسیاری از قوانین و بسترهای حقوقی، توانایی پاسخگویی به برخی از مسائل در این حوزه را نداشته باشد.

وی به عنوان اولین گام در جهت حمایت‌های حقوقی و قانونی از استارتاپ‌ها، به نیازسنجی در این زمینه اشاره کرد و گفت: در اولین فرصت تلاش می‌کنیم خلاهای حقوقی و قانونی را که در این حوزه موجود است، شناسایی کنیم. در برخی موارد که قانون نیاز به بازنگری دارد آن را به روزرسانی و تکمیل کرده و در برخی موارد که قانونی وجود ندارد، برای آن تدبیری بیاندیشیم. مواردی که مربوط به دولت است با وضع و تصویب مقررات برطرف شده و در مواردی که نیاز به تقدیم لایحه وجود دارد، لایحه تنظیم شده و تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.

امیری افزود: یکی از مشکلات در این حوزه بحث مالکیت فکری و اختراعات است، که در این زمینه، نیاز به حمایت‌های حقوقی از سوی قوه قضاییه وجود دارد‌.


  • بازدیدکنندگان: 89
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ