اخبار
21 مرداد 1393
رییس سازمان حفاظت محیط زیست از پارک فناوری پردیس بازدید نمود

پارك فناوري پرديس روز سه‌شنبه 21 مردادماه 93 ميزبان رييس سازمان حفاظت محيط زيست و معاون علمي و فناوري رييس جمهور بود.

به‌گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، در اين نشست مشترك كه با حضور معاونين و مديران سازمان محيط زيست، معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري و پارك فناوري پرديس برگزار شد، بعد از معرفي پارك فناوري پرديس توسط مهندس صفاري‌نيا، دكتر ستاري طي سخناني با اشاره به مشكلات توسعه فناوري در پژوهشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي دولتي، يكي از بزرگترين اشتباهات حوزه پژوهش را عدم وجود نهادهاي واسط در ارتباط صنعت و دانشگاه دانستند. ايشان با اشاره به موفقيت‌هاي پارك فناوري پرديس خاطر نشان كردند كه سعي بر اين است تا مدل‌هاي موفق توسعه فناوري و تجاري‌سازي به صورت پايلوت در پارك ايجاد شود. معاون علمي و فناوري رييس جمهور بازديد اعضاي دولت از پارك فناوري پرديس را تلاشي براي ارائه الگويي نوين و كاربردي در حوزه پژوهش و انتقال مفاهيم تجاري‌سازي و آشنايي با فرآينده تبديل يك ايده به محصول دانستند.

در ادامه اين نشست، خانم دكتر ابتكار رييس سازمان محيط زيست، ضمن تاييد مشكلات حوزه پژوهش كشور، به ناكارآمدي پژوهش در بخش محيط زيست اشاره و بر لزوم بررسي طرح‌هاي مرتبط با اين حوزه و اجرايي شدن آن‌ها در قالب پارك فناوري پرديس تاكيد كردند.

در پايان اين نشست، رييس سازمان محيط زيست از نمايشگاه دائمي دستاوردهاي فناورانه كشور بازديد و از نزديك با توانمندي‌هاي شركتهاي عضو پارك فناوري پرديس آشنا شدند. حضور در مركز رشد فناوري نخبگان و آشنايي با فعاليت‌هاي شركت‌هاي كاشانه سبز و رايكا گستر پلاسما و حضور در يكي از شركت‌هاي بخش اراضي پارك با نام شركت نوسا پايان بخش اين نشست بود.


  • بازدیدکنندگان: 1869
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ