اخبار
20 بهمن 1398
به همت اداره کل سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری

اداره کل سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری پارک با همکاری شرکت «کیفیت گستر آرمان»، «برنامه منطقه‌ای توسعه نوآوری» را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، اداره کل سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری در راستای مسئولیت اجتماعی پارک فناوری پردیس و با هدف «شناسایی ظرفیت‌های موجود در منطقه شرق استان تهران»، «توسعه کارآفرینی»، «توسعه نوآوری در صنعت و خدمت»، «معرفی خدمات و حمایت های پارک» اقدام به برگزاری «برنامه منطقه‌ای توسعه نوآوری» کرده است.

این برنامه جامع با تمرکز بر شرق استان تهران و در بازه 3 ماهه پایانی سال 98 در حال برگزاری است. صاحبان صنایع خرد و کلان، دانشگاهیان، ادارات دولتی، شرکت‌های فناور و عموم مردم می‌توانند از محتویات برنامه استفاده نمایند.

شناسایی میزان اشتغال، خدمات، سطوح و حوزه‌های فعالیت شرکت‌ها و سازمان های فعال که هم‌اکنون در این محدوده جغرافیایی مستقر هستند و فراهم نمودن رشد و هم‌افزایی آنها؛ همچنین معرفی، توسعه و ترویج ابزارهای مورد نیاز در دستیابی به افق‌های ترسیم شده در برنامه -با ترسیم چشم‌‌انداز نوآوری در منطقه- از جمله اهداف دیگر این برنامه است.

به واسطه این برنامه، اولین همایش برنامه منطقهای توسعه نوآوری با حضور مسئولان ادارات و سازمان‌های دولتی منطقه، دانشگاه‌ها، شرکت‌های مستقر در مناطق و شهرک‌های صنعتی، شرکت‌های فناور و استارتاپ‌های عضو پارک و عموم علاقه‌مندان به حوزه نوآوری، برگزار خواهد شد.

این همایش با هدف «بحث و بررسی در رابطه با فرصت‌ها و چالش‌های نوآوری در منطقه» و «انتقال رویکردهای نوین، دانش تخصصی و تجارب موفق در حوزه نوآوری» برگزار می‌شود.

شایان ذکر است،‌ «ایجاد هم افزایی بین پارک فناوری پردیس و سازمان‌ها و ادارات، شرکت‌ها و دانشگاه‌های منطقه جهت حمایت از نوآوری، شکل‌گیری و رشد استارتاپ‌ها و ...»، «ترویج وتشویق مخاطبان به ثبت دانش، محصول و نوآوری‌های موجود به عنوان ثبت اختراع و پتنت»، «شناسایی و دریافت نیازهای فناورانه ادارات و سازمان‌ها و برنامه‌ریزی جهت رفع این نیازها از طریق تحقیقات، پژوهش و بومی‌سازی، با همکاری دانشگاه‌ها»، «توسعه کارآفرینی در منطقه»، «توسعه و به کار گیری نوآوری در بهینه‌سازی خدمات»، «به کارگیری تکنیک‌های حل مساله در رفع مسائل و مشکلات»، «همکاری با ادارت و سازمان‌های منطقه در راستای بهبود فضای کسب و کار»، «ایجاد آشنایی و امکان بهره‌مندی از خدمات کارگزاران کریدور خدمات تخصصی فناوری با شرایط ویژه برای ادارت و سازمان‌های منطقه» و «تشویق به حمایت از حقوق معنوی صاحبین طرح‌های نوآورانه با قابلیت کپی‌برداری»، از جمله محورهای برنامه منطقه‌ای توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس است.

این برنامه دارای بخش‌های مختلف آموزشی و مشاوره نیز می‌باشد که از میان آنها می‌توان به «برگزاری کارگاه های آموزشی»، «برپایی میزهای خدمات مشاوره اختصاصی»، «برگزاری پنل‌های انتقال تجربه»، «اجرای تورهای بازدید از پارک فناوری پردیس»، «برگزاری همایش و رویداد»، «معرفی خدمات و حمایت‌های پارک فناوری پردیس و شرکت های عضو»، «معرفی بسترهای قانونی و اجرایی حمایت از طرح های نوآورانه، اختراعات و دارایی فکری»، اشاره کرد.


برای دریافت پوستر کامل برنامه اینجا را کلیک کنید.


  • بازدیدکنندگان: 213
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ