اخبار
15 مرداد 1394
نشست سراسری فن بازارهای منطقه ای کشور به کار خود پایان داد


چهارمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه ای کشور ظهر امروز پنج شنبه 15 مرداد 94 در تبریز به کار خود پایان داد.
به‌گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، این نشست طی 2 روز با هدف بررسی عملکرد فن بازارهای منطقه ای زیر نظر مرکز فن بازار ملی ایران به میزبانی استان آذربایجان شرقی برگزار شد و ضمن ارائه گزارش عملکرد 11 فن بازار منطقه ای کشور، موضوعاتی از قبیل نحوه بهبود عملکرد فن بازارها، نحوه تعامل با دستگاه‌های اجرایی و پژوهشی استانی، شبکه سازی بین فن بازارها و ... بررسی شد و تبادل تجربیات و دانش بین مدیران و کارگزاران فن بازارهای کشور صورت پذیرفت.

در این نشست، بازار دارایی فکری فرابورس ایران و کارکردها و فرآیندهای بازار نیز تشریح شد و نقش فن بازارهای استانی در این بازار مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در برنامه سال 1394 فن بازارهای منطقه ای، حداقل 75 اختراع از این 11 استان پس از ارزیابی اولیه به بازار دارایی فکری معرفی خواهد شد.

تشریح آخرین وضعیت طرح لیزینگ محصولات دانش بنیان و همفکری درخصوص نحوه نقش آفرینی فن بازارهای منطقه ای در این خصوص و همچنین دموی پورتال جدید شبکه فن بازار ملی ایران نیز ارائه شد و بزودی از سامانه جدید فن بازار ملی ایران رونمایی خواهد شد.

خاطر نشان می سازد بر طبق ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی و بر طبق نقشه جامع علمی کشور، ساماندهی فن بازارهای عمومی و ایجاد فن بازارهای تخصصی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری واگذار شده و این مهم، از سوی معاونت علمی و فناوری به مرکز فن بازار ملی ایران تنفیذ شده و در همین راستا تاکنون 11 فن بازار منطقه ای در استانهای آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، فارس، قم، کرمان، مرکزی، هرمزگان و همدان ایجاد شده است و درخواست ایجاد 9 فن بازار جدید در 9 استان نیز در حال حاضر به مرکز فن بازار ملی ایران واصل شده و در حال طی روند قانونی خود می باشد.
  • بازدیدکنندگان: 1362
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 2 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ