اخبار
02 اسفند 1393
عصر روز شنبه 2 بهمن‌ماه 93 در پارك فناوري پرديس انجام شد

عصر روز شنبه 2 بهمن‌ماه 93 خانم دكتر موچينگوري، وزير آموزش عالي، علوم و توسعه فناوري با حضور در پارك فناوري پرديس، از نزديك با توانمندي‌هاي آن در زمينه توسعه فناوري، حمايت از تجاري‌سازي و توليد محصولات دانشي آشنا شدند.

به‌گزارش روابط عمومي پارك، در جلسه‌ مرتبط با اين بازديد كه با حضور معاون رييس دانشگاه فناوري حراره، سفير زيمبابوه در تهران، وزير مختار سفارت زيمبابوه و جمعي از اساتيد و كارشناسان وزارت اموزش عالي و سفارت اين كشور در تهران همراه بود، مهندس صفاري‌نيا رييس پارك فناوري پرديس، به تشريح روند تقويت شركت‌هاي نوپا و حمايت از شركت‌هاي توانمند براي ورود به بازار بين‌المللي و صادرات محصولات با فناوري پيشرفته پرداختند و طرح‌هاي ملي و بين‌المللي پارك فناوري پرديس را كه به‌منظور توسعه فناوري و افزايش تعاملات و همكاري‌هاي با مراكز مربوطه در ساير كشورها پيش‌بيني شده است، مورد توجه قرار دادند.

در ادامه اين جلسه، وزير آموزش عالي زيمبابوه به روند تحريم‌هاي اعمال شده بر عليه دو كشور اشاره كردند و استفاده كشور زيمبابوه از تجربيات جمهوري اسلامي ايران را در موقعيتي كه كشور متبوع ايشان ساخت موسسات مرتبط با علم و فناوري را آغاز كرده است، لازم شمردند.

خانم دكتر موچينگوري،فرآيند شناسايي نخبگان و توسعه ايده‌ها را كه توسط پارك فناوري پرديس و از طريق طرح‌هايي نظير رويدادهاي استارتاپ ويكند ممكن مي‌شود، الگوي مناسبي براي توسعه فناوري و حمايت از نوآوري در زيمبابوه دانستند و اشاره داشتند كه موضوعات فراواني براي يادگيري و تبادل تجربه با پارك فناوري پرديس وجود دارد.

در ادامه، زمينه‌هاي همكاري فعلي و موضوعات همكاري سابق بين پارك فناوري پرديس و مراكز مرتبط در كشور زيمبابوه مورد بررسي قرار گرفت.

در پايان اين نشست مشترك وزير آموش عالي زيمبابوه باپارك فناوري پرديس، ميهمانان از نمايشگاه دائمي محصولات فناورانه كشور و يكي از شركت‌هاي فعال در امر تجهيزات آموزشي حوزه علوم و فناوري بازديد كردند.

شايان ذكر است كه زيمبابوه كشوري در جنوب آفريقا است كه اقتصاد آن از طريق كشاورزي و صادرات منابع طبيعي به گردش مي‌افتد و محصولاتي از قبيل؛ ماشین‌آلات و تجهیزات، محصولات کارخانه‌ای، مواد دارویی و سوختي واردات آن را تشكيل مي‌دهد. زيمبابوه كه استقلال آن مربوط به سال 1970 ميلادي ميشود، يكي از كشورهاي موفق در زمينه آموزش عمومي در قاره آفريقا است كه سعي در توسعه آموزش عالي و ايجاد زيرساخت‌هاي مربوط به توسعه فناوري و كارآفريني دارد.

كانال رسمي ما را در آپارات دنبال كنيد
  • بازدیدکنندگان: 1783
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ