اخبار
16 دی 1394
با حضور رايزنان و جمعي از كارشناسان وزارت امور خارجه قبل از اعزام به كشور‌هاي محل ماموريت صورت گرفت؛

هفتمين كارگاه ديپلماسي علم و فناوري با حضور رايزنان و جمعي از كارشناسان وزارت امور خارجه قبل از اعزام به كشورهاي محل ماموريت، با حضور مهندس بي‌رنگ، معاون اموربين‌الملل و تبادل فناوري معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري در پارك فناوري پرديس برگزار شد.
به‌گزارش روابط عمومي پارك، در ابتداي اين كارگاه آموزشي مهندس خالقيان مديركل ارتباطات و امور بين‌الملل پارك، با تشريح كاركردهاي پارك فناوري پرديس، ماموريت‌هاي تعريف شده براي پارك تشريح و توضيحاتي در خصوص طرح‌هاي ملي و بين‌المللي پارك فناوري پرديس در امر توسعه فناوري ارائه نمود.

نمايشگاه INOTEX رويدادي مهم در عرصه فناوري كشور
وي در ادامه صحبت‌هاي خود با توضيح ساز و كارهايي مانند فن بازار ملي ايران، بازار دارايي‌هاي فكري و شبكه تبادل و انتقال فناوري كشورهاي عضو گروه D8، ايجاد 11 مركز فن‌بازار منطقه‌اي در كشور را كه با ثبت بيش از 6000 داده در بانك‌هاي اطلاعاتي به تسهيل روند خريد و فروش فناوري مي‌پردازد، ابزاري براي تجاري‌سازي فناوري دانست.

خالقيان در پايان به بيان اهميت نمايشگاه بين‌المللي فناوري و نوآوري INOTEX در انتقال فناوري يا تبادل آن با ساير كشورها پرداخت و از برگزاري آن در خرداد سال آينده به‌عنوان رويدادي مهم در عرصه فناوري كشور ياد كرد.

تشريح نقش مركز همكاري‌هاي فناوري و نوآوري رياست‌جمهوري در توسعه ديپلماسي فناوري توسط مهندس احمدي مدير بين‌الملل پايان بخش دوم اين كارگاه را تكشيل داد..

ايجاد پايگاه‌هاي صادراتي در ساير كشورها
در ادامه اين دوره آموزشي، مهندس بي‌رنگ، معاون اموربين‌الملل و تبادل فناوري معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري طي سخناني جايگاه اين نهاد را در عرصه فناوري كشور فرابخشي و فرادستگاهي خواند.
وي در تشريح وظايف بين‌المللي معاونت علمي و فناوري، گفت: «استفاده از ابزار تعامل با ديگر كشورها در امر توسعه فناوري و حمايت از مبادلات فناوري ميان ايران و ساير كشورها از جمله اهداف تعريف شده است كه برنامه‌ريزي در حوزه ديپلماسي فناوري نيز در اين چارچوب قرار مي‌گيرد.»

به‌گفته معاون اموربين‌الملل و تبادل فناوري معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري ايجاد كريدور خدمات صادراتي محصولات دانش‌بنيان و راه‌اندازي پايگاه‌هاي صادراتي از ديگر اقدامات موثر در حوزه بين‌الملل است. وي در توضيح ساختارهاي مذكور خاطر نشان كرد: «معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري با ايجاد كريدور خدمات صادراتي كه 16 خدمت و مشاوره تخصصي را به‌منظور تسهيل فرآيند صادرات به شركت‌هاي دانش‌بنيان ارائه مي‌دهد به حمايت از شركت‌هاي دانش‌بنيان در حوزه‌هاي بازرگاني بين‌المللي مي‌پردازد پايگاه‌هاي صادراتي نيز با همين هدف در كشورهاي مختلف راه‌اندازي مي‌شوند.»

بي رنگ در ادامه صحبت‌هاي خود وظايف معاونت امور بين‌الملل و تبادل فناوري معاونت علمي و فناوري را توضيح داد و از تهيه مكانيسم ايجاد پيوست فناوري در قراردادهاي بين‌المللي دولتي، به‌عنوان راه‌كاري براي تامين نيازمندي‌هاي فناوري كشور از طريق اين قراردادها خبر داد.

در پايان اين دوره آموزشي ميهمانان از نمايشگاه دائمي محصولات فناورانه كشور، مجتمع تجاري سازي و فن‌بازار و دو شركت‌ مستقر در پارك بازديد نموده و از نزديك با توانمندي‌هاي حوزه دانش‌بنيان كشور و پارك فناوري پرديس آشنا شدند.

  • بازدیدکنندگان: 1349
  • (رتبه بندی جاری 3.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 5
  • 0 1

نظری وجود ندارد.

پاسخ