اخبار

«رویداد سرمایه پذیری هوشمند» برای شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط مرکز فن بازار ملی ایران با طرح احصای فرصت‌های سرمایه‌گذاری فناورانه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، یکی از برنامه‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد یک آلبوم از طرح‌های سرمایه‌گذاری شرکت‌های دانش‌بنیان برای ارائه به سرمایه‌گذارانی است که قصد سرمایه‌گذاری در حوزه نوآوری و فناوری را دارند. در این راستا پس از انتشار فراخوان دريافت طرح‌هاي سرمايه‌گذاري، با احصای 100 طرح آماده سرمایه‌گذاری فناورانه و با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا اين پروژه شروع مي‌شود.

در فاز نخست این برنامه، شرکت‌های دانش‌بنیان در 3 حوزه «سخت افزارهای رایانه‌ای، برق قدرت، الکترونیک، کنترل و مخابرات»، «وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی» و «داروهای پیشرفته» مخاطب هستند و تلاش خواهد شد طرح­های آماده سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها احصا، استانداردسازی و آماده ارائه به سرمایه گذار شود.

در گام بعدی، از طریق رویدادها و برنامه های مختلف، این طرح‌ها به سرمایه‌گذاران علاقمند به ورود به حوزه فناوری و نوآوری ارائه شده و زمینه سرمایه‌گذاری روی این طرح‌ها فراهم خواهد شد.

برای آشنایی شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا با این برنامه و آماده سازی ایشان برای تدوین و ارسال طرح­هایشان، نشستی در روز 5شنبه 14 بهمن ماه از ساعت 8 تا 12 در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار خواهد شد و طی آن بایسته‌های ورود به این برنامه و مراحل مختلف آن تشریح خواهد شد.

دو رویکرد کلی برای تأمین مالی در شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد که یکی استقراض و اخذ تسهیلات از بانک‌ها، صندوق‌ها و ... است و رویکرد دوم، جذب سرمایه در قالب مشارکت‌های مدنی و حقوقی است. در حال حاضر رویکرد اول غالب است و تلاش ما این است که سرمایه های موجود در کشور را به سمت فضای دانش‌بنیان و نوآوری سوق دهیم و این برنامه یکی از اقدامات در این راستاست.

شرکت‌های دانش‌بنیان نوپای فعال در 3 حوزه یاد شده می‌توانند برای شرکت در این رویداد با شماره های 76251224 و 88546614 تماس حاصل نمایند یا از طریق لینک زیر ثبت نام کنند:

https://evand.com/events/fan-bazar

  • بازدیدکنندگان: 1454
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ