اخبار
06 مرداد 1393
اولین جلسه شورای راهبری شبکه انتقال و تبادل فناوری کشورهای عضو گروه دی هشت در معاونت علمی و فناوری رایست جمهوری برگزار شد

اولین جلسه شورای راهبری شبکه انتقال و تبادل فناوری کشورهای عضو گروه دی هشت (TTEN)، روز دوشنبه 6 مردادماه 1393 در محل معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار شد.

به‌گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، در این جلسه که با هدف استفاده از نظرات پيشنهادي و مشورتي جمعي از صاحب نظران اين حوزه برگزار شد، مهندس صفاري‌نيا رئيس پارك فناوري پردیس، به لزوم استفاده از ظرفيت‌هاي موجود در شبكه انتقال و تبادل فناوري ميان كشورهاي عضو دي‌هشت تاكيد و گزارشي از پيشينه شبكه، اجزا و خدمات آن و مصوبات اولين جلسه شوراي عالي و افق توسعه شبكه را ارائه نمودند.

ایشان ضمن برشمردن اقدامات انجام شده بعد از اولين جلسه شوراي عالي شبکه انتقال و تبادل فناوری، برگزاری دومین جلسه شورای مذکور را در کشور نیجریه، مورد توجه قرار دادند و به فعالیت‌های انجام شده در این خصوص اشاره کردند.

نمایندگانی ازدفتر منطقه‌ای آیسسکو، مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری، مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوري، اداره‌كل همكاري‌هاي اقتصادي چندجانبه وزارت امور خارجه، مرکز منطقه‌ای علوم و انتقال فناوری اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند و گروه مطالعات و پژوهش‌های سازمان مطالعات و پژوهش‌های بازرگانیاز حاضرین در جلسه بودند.

گفتنی است شبکه انتقال و تبادل فناوری کشورهای عضو گروه دی هشتTTEN، به پیشنهاد پارک فناوری پردیس و با هدف ارتقا همکاری‌های فناورانه میان اعضای این گروه، به‌منظور کمک به توسعه کشورهای عضو در زمینه فناوری شکل گرفته و مسئولیت دبیرخانه دائمی این شبکه به عهده پارک فناوری پردیس است. دومین جلسه شورای عالی TTEN در مهرماه سال‌جاری در كشور نيجريه برگزار می‌شود.


  • بازدیدکنندگان: 1776
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ