اخبار
04 بهمن 1396
با همکاری کانون پتنت ایران صورت گرفت؛

57 نفر از 30 شرکت و نهاد فعال در حوزه فناوری و دانش‌بنیان کشور طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 3 و 4 بهمن ­ماه 1396 با حضور در دور آموزشی جامع مالکیت فکری، جستجو و تحلیل پتنت پارک فناوری پردیس با اصول مالکیت فکری، روش­‌ها و مبانی جستجو و تحلیل پتنت آشنا شدند.

به­ گزارش روابط عمومی پارک، این دوره آموزشی که در دو کارگاه و به ­صورت کشوری برگزار شد، طبق برنامه همکاری با کانون پتنت ایران در تامین محتوا و اطلاع‌رسانی دفتر سیاست­گذاری و برنامه‌ریزی امور فناور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه گردید.

در کارگاه روز اول، محتوای آموزشی در چارچوب موضوعاتی چون مفاهیم مالکیت فکری و پتنت، اجزا و شرایط احراز پتنت و روند ثبت اختراع خارجی در اختیار مخاطبین قرار گرفت. کارگاه روز دوم نیز که بر موضوع جستجو و تحلیل پتنت تمرکز داشت به آموزش مبانی جستجوی پتنت از جمله ابزارها و استراتژی­ها و آشنایی با بانک‌­های اطلاعاتی جستجوی پتنت پرداخت.

در بخش دیگری از این رویداد آموزشی کشوری مخاطبین با هدایت مدرس دوره، به پیاده‌سازی چند مثال جستجوی پتنت در بانک­‌های اطلاعاتی مختلف پرداختند و به‌صورت عملی با روش­‌های پیاده­‌سازی فرآیند جستجو و در نهایت تحلیل پتنت آشنا شدند.

در این رویداد آموزشی مخاطبینی از دفاتر مالکیت فکری 10 پارک علم و فناوری سراسر کشور و 15 شرکت دانش­‌بنیان و 7 نفر به­‌عنوان مخاطب آزاد حضور و مشارکت داشتند.


  • بازدیدکنندگان: 514
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ